צרו קשר

  ּ

  ממונה בטיחות בעבודה

  מקום העבודה הוא המקום שבו מבלים העובדים כשליש מיומם וכמחצית משעות הערות שלהם. מקום זה חייב להגן על העובדים ולא רק להיות המקום שאליו הם מגיעים בתחילת היום (או המשמרת) ועוזבים בסופו. בטיחות בעבודה הוא נושא אשר כל מקום, גדול וקטן, חייבים להתייחס אליהם כאשר על פי החוק, מקום עבודה בו מועסקים חמישים עובדים ויותר, חייב להחזיר ממונה בטיחות בעבודה.

  מיהו ממונה בטיחות בעבודה

  ממונה בטיחות הוא בעל מקצוע שעבר הכשרה לעסוק בתחום ומחזיק בתעודה בתוקף המאפשרת לו לעבוד בכך. הקורס העוסק בתחום מקיף, נוגע בכל הנדרש ומאפשר לבעלי המקצוע לאתר מפגעים, להכין תכניות עבודה להובלת בטיחות בעבודה ולהעביר הדרכות לעובדים.

  נכון להגיד כי על פי החוק, רק במקום בו מועסקים מעל לחמישים עובדים יש צורך בעובד שתפקידו יהיה ממונה בטיחות בעבודה, אך בפועל כל מקום חייב להיות אחראי על העובדים שלו. כלומר, גם אם מקום העבודה קטן, עליו להוביל תהליכי בטיחות. כדי שלא להעסיק עובד שתפקידו יהיה זה בלבד, חברת פתרונות הנדסה ובטיחות עומדת לרשות המקום ויכולה לייעץ, ללוות ולדאוג לרמת בטיחות גבוהה ושמירה על העובדים.

  ברצונך לבחון את הכדאיות של בחירה בשירותי ממונה בטיחות בעבודה מטעמנו? לשאלות ובדיקה כיצד נוכל לסייע למקום העבודה שלך, ביכולתך ליצור עמנו קשר עוד היום.

  כיצד אפשר להפוך את מקום העבודה לבטוח?

  מקום העבודה חייב להיות מקום בטוח עבור העובדים. מדי שנה קורות תאונות עבודה רבות ואת רובן אפשר למנוע בעזרת הקפדה על הדברים הבאים:

  • איתור מפגעים – כל מקום עבודה צריך לפעול במטרה למנוע אסונות. אין זה משנה אם מדובר באתר בנייה, מפעל העוסק בחומרים כימיים, עסק קמעונאי וכל מקום אחר, איתור מוקדם של מפגע וטיפול בו, יכול למנוע אסון.
  • ציוד מגן מתאים – חובה לתת לעובדים ציוד מגן מתאים. ממונה בטיחות בעבודה חייב לבדוק מהו הציוד הקיים, איזה ציוד יש להוסיף לעובדים ולבדוק כי כל הציוד עומד בתקנים הגבוהים ביותר וכי הוא במצב תקין.
  • הדרכות לעובדים – אחת לתקופה יש לקיים הדרכות לעובדים. ההדרכות צריכות לכלול מידע כיצד להתנהל ביום יום וכיצד יש לפעול במקרה של שעת חירום. גם אם נראה לעתים כי ההדרכות הן מיותרות או שהעובדים מגנים על עצמם, חשוב לדעת כי ידע מונע אסון וכי רוב התאונות יכולות להימנע והידע של העובדים הוא כוח.

  להתכונן לשעת חירום

  תפקיד נוסף של ממונה ויועץ בטיחות בעבודה מטעמה של כל חברה או מטעמו של כל מקום הנגיש לעובדים ולציבור הוא להקפיד על מתן מענה הולם במקרים שונים המתרחשים גם בשעת חירום. גם אם ביום יום להוראות שעת חירום לא יהיה כל שימוש, בעת הצורך, אם יקרה אסון, ההוראות הללו יכולות להציל חיים.

  כחלק מתהליך ההכנה יש לדאוג להכין ולעדכן את תיק השטח, לוודא כי העובדים יודעים כיצד יהיה עליהם לפעול במקרה של שעת חירום ולדאוג כי יהיה ציוד מגן בתוקף. בין אם למקום העבודה יש ממונה ובין אם המקום נעזר בחברה חיצונית, חובה שיהיו אנשים בתוך המקום שיודעים כיצד עליהם לפעול במקרה שיהיה צורך בכך.

  כל השירותים תחת קורת גג אחת

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מספקת את כל השירותים הנדרשים לבטיחות העבודה תחת קורת גג אחת. החברה מעמידה לרשותך אנשי מקצוע, מהנדסים בעלי תואר שני, מנוסים בתחום הבטיחות ובעלי רצון להעלות את המודעות והדאגה לשלום העובדים.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ