צרו קשר
ּ

מודד מוסמך

 • מדידות להיתרי בנייה.
 • ארנונה.
 • רישוי עסקים
 • תשריט בית משותף.
 • מדידות לתמ"א.
 • ליווי אישי ומקצועי!

אודות

א.ב מדידות בע"מ מומחית במתן שירותי מדידה בתחומי הנדל"ן והמדידות לרשויות מוניציפאליות, משרדי ממשלה, חברות פרטיות ופרטיים.

החברה מבצעת טכנולוגיות מיפוי ומידע ממוחשב בשכבות GIS, ריכוז מאגרי מידע בנדל"ן קשה, מדידות לצרכי תכנון ופיתוח, קדסטר אנליטי תלת ממדי, פרצלציה, מדידות לצורכי רישום, רישום זכויות הדייר, מדידות אדריכליות.

לחברה טכנולוגיות וכלים מתקדמים ובעלי מקצוע המומחים בתחומם הכוללים מודדים מוסמכים, מהנדסים אזרחיים, מתכנני ערים, גאוגרפים, מנתחי מערכות, תוכניתנים, שרטטים, סוקרים, מהנדסים גאודטיים ועורכי דין.

ריכוזם תחת קורת גג אחת מהווה יתרון לביצוע יעיל של פרויקטים רב תחומיים.

השירות שלנו כולל:

מיהו מודד מוסמך?

מודד הוא בעל מקצוע אשר תפקידו הוא למדוד שטחים לצורך תכנון ובנייה. את התכנון יבצע האדריכל או המהנדס סביב הנתונים שיינתנו לו ולאחר מכן, הבונה (הקבלן, החברה וכל מי שמעורב בתהליך), יוציא את התכנית לפועל בהתאם לנתוני המדידה של השטח.

​מודד מוסמך חייב להיות בעל תעודה אשר מעידה על כך שעבר הכשרה ספציפית לעסוק בתחום. המודד יגיע אל השטח כשיש בידיו כלים ייחודיים לצורך ביצוע העבודה ועם ידע אשר צבר הן במהלך הלימודים והן במהלך עבודותיו הקודמות.

מתי להזמין מודד?

הזמנת מודד מוסמך יכולה להתבצע בשלבים שונים. בשטחים שבהם עומדים לתכנן בית, בניין ותשתיות, יש צורך במפה מדויקת והמודד יכול לספק אותה. במקרים של ביצוע שינויים במבנה אשר יכולים להשפיע על הסביבה, תיתכן בקשה למדידה וכן ישנם מקרים ספציפיים בהם בשל תקנות וחוקי עזר יש צורך להזמין את המודד.

​סוג נוסף של מדידה יכול להיות מדידה של שטח בית או דירה שכבר נבנו. פעולה זו תתבצע לפני שיפוץ, במקרה של הוספת ממ"ד, בעת סכסוכים ולצורך ערעור על תשלום הארנונה. המדידה המדויקת שאותה יבצע מודד מוסמך, תאפשר לך לבצע את השיפוץ במדויק ולהגיש את בקשתך לרשות תוך ידיעה כי גורם מקצועי נמצא לצדך.

​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

054-2042088

אילו מדידות מודד מוסמך ראשי לבצע?

הסמכתו של המודד וכליו מאפשרים לו לבצע מדידות במרחבים פתוחים, מרחבים מורכבים מבחינת הגישה ובמבנים סגורים. בין היתר המודד יכול לבצע את הפעולות הבאות:

 1. ​מדידות לצרכי היתר בניה – מדידות אלו ייעשו עד חצי שנה לפני הגשת התכניות והן חלק בלתי נפרד מהגשתן. על פי המדידה יוכל המתכנן לבצע את עבודתו.
 2. מדידות לצרכי ארנונה – מדידות אלו רלוונטיות בעיקר במקרים של ערעור על צו ארנונה וצורך בהוכחה כי מדובר בחוסר התאמה בין הנתונים במועצה לבין הנתונים בפועל.
 3. הכנת מפות טופוגרפיות – מפות אלו ישמשו גם לצורך היתר בנייה וגם לצורך הקמת תשתיות מסוגים שונים.
 4. מדידות פנים – מדידות של המבנה בחלקו הפנימי יתבצעו לצורך שיפוץ ולצורך תכנון מחדש של הבניין.
 5. מדידת חזיתות – רלוונטי מאד במקרים של מבנים המיועדים לשימור כאשר המהנדס או המתכנן יכול להסתמך על הנתונים שיינתנו לו לצורך תכנון פעולות השימור המיועדות במקום.
 6. מדידות לצורך חוות דעת – במקרה שבו הגיע סכסוך או אי הסכמה לבית משפט ויש צורך במומחה במתן חוות דעת, המדידה תתבצע לצורך מתן החומר.
 7. מדידות לסימון מגרש – בטרם הבנייה יש צורך לסמן את המגרש ותפקידו של המודד לסמן גבולות חלקה, קווי בניין, מיקום כלונסאות ומתווה.

​חתימה בסיום המדידה

לאחר שהמודד לקח את כל הנתונים הנדרשים לו מהשטח, הוא יכין מפת מדידה ויחתום עליה. ללא חתימה, המפה לא תהיה קבילה ולא תהיה לך אפשרות להגיש על בסיסה את תכנית הבנייה, הערעור ועוד.

אם המדידה מתבצעת לצורך בנייה ושיפוץ, יש להכין אותה בתקופה של חצי שנה לפני הגשת התכנית. כלומר, מפות מדידה אשר נלקחו מעל לחצי שנה לפני הגשת התכנית, לא יוכלו להיחשב לצורך קבלת האישור ויהיה עליך להזמין מודד מחדש.

מודד מוסמך לא רק לצורך בנייה

תפקידו של מודד מוסמך הוא למדוד כל שטח שיידרש לו. לכן, אין להסיק כי הוא יכול לבצע מדידות בשטחים המיועדים לבנייה או בבתים המיועדים לשיפוץ. המודד יכול לספק מידע רחב על המקום והוא משתלב בעבודות מסוגים שונים, לרבות: עיצוב נוף, הקמת תשתיות, סלילת כבישים ועוד.

לרוב, מודד מוסמך אפשר לזהות במהלך עבודתו בשטח. הוא יגיע למקום עם וסט צהוב זוהר ומכשיר המדידה שנראה כעמוד נייד. במהלך העבודה בשטח, מודד מוסמך אוסף נתונים רבים אשר נדרשים לו לצורך הכנת המפה או ציון המפרט על המפה. בין היתר, עליו לדעת מה גודל השטח, להגדיר את נקודות הגבול שלו ועוד.

​בסיום עבודת השטח, ייקח המודד את כל הנתונים שאסף ויתחיל לעבוד על עיבוד הנתונים. המודד יסמן במפה את כל הנדרש, כולל שיפועים במקום, הפרשי גובה, גבולות ועוד. בעזרת הנתונים הללו יוכלו אנשי המקצוע הרלוונטיים לבצע את עבודת התכנון, תוך הבנת האתגרים השונים העומדים לפניהם.

הציוד העומד לרשות המודד

מאז ומעולם עבודת השרטוט נחשבה לעבודה ייחודית. סימנים לכך שאנשים ניסו למפות שטחים קיימים זה מאות שנים. עם הזמן, כלי העבודה השתכללו ובעשרות השנים האחרונות, ממפות אשר שורטטו באופן ידני תוך שימוש בעפרונות ובהדבקות, אפשר ליהנות היום מהליך אלקטרוני.

​היום מודד מוסמך יכול להכניס את הנתונים השונים אל תוכנת מחשב ייחודית, לסמן בה את כל הנקודות שנדרשו ממנו ואף ליצור כמה מפות, על פי הצורך. עם זאת, אפשר להגיד כי עבודת המחשב אינה יכולה להחליף את מיומנותו של המודד, את הצורך לצאת לשטח לאסוף את המידע הרלוונטי והיא לא יכולה להחליף את המקצועיות הנדרשת בעבודה מול התוכנה. בסופו של דבר, ישנה חשיבות עליונה למקצועיות של המודד בהצגת הנתונים. על פי המידע שהוא יאסוף ויציג יתוכננו מבנים, יסללו כבישים, יבנו תשתיות ועוד.

חיפוש אחר מודד מוסמך

המקצוע מודד מוסמך מחייב הליך הכשרה ולימוד. אף על פי שמדובר במקצוע אשר הדרישה אליו לעולם לא נגמרת, אפשר לראות בפועל כי תמיד יש צורך במודדים נוספים. הדרישה שלך מהמודד צריכה להיות שיהיה בעל הכשרה מתאימה, ניסיון, שיוכל לספק עבורך את המידע הנחוץ לך באופן ספציפי וכן שייתן לך שירות ראוי.

ההכשרה של המודד דורשת ממנו להיות בעל תואר אקדמי או ללמוד את התחום במסגרת התואר (כלומר אפשר להשלים את הלימוד). הניסיון מגיע עם השנים ועליך לבדוק בעת הזמנת המודד כי התנסה בעבודות מהסוג הנדרש עבורך. בסיום, על מודד מוסמך להגיש לך את המפות הרלוונטיות עם כל המידע כאשר מודד מנוסה יוכל לדעת בדיוק אילו נתונים נדרשים לך עבור כל סוג של עבודה.

​אם יש לך צורך במציאת מודד מוסמך עבור מתן עדות, כדאי לבדוק מהו הניסיון שלו, מה כולל התהליך וכן מה יוכל לעשות למענך (ועם זאת לזכור כי הוא לא יכול לשנות את הנתונים הקיימים אלא עליו להציגם בצורה מקצועית).

ההבדלים בין המודד לבין האדריכל

תפקידו של המודד הוא להכין את המפה הטופוגרפית כשעל סמך הנתונים הללו האדריכל יוכל לתכנן את המבנה. בעת הגשת התכנית לרשות המקומית, יש לצרף אליה מפה חתומה על ידי מודד מוסמך וללא חתימה זו התכנית לא תאושר.

​על המודד להיות בעל תואר ראשון או שני וכן רישיון לעסוק בתחום. תפקידו הוא לא לתכנן את המבנה. האדריכל או מהנדס הבנייה צריך להיות בעל יכולת להבין את המפה, אך הוא לא יוצא לשטח, לא אוסף את הנתונים ולא משרטט את המפה.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ