לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

יועץ תרמי

יועץ תרמי לבניין חדש – ליווי מקיף

הכנת אוגדן חישובים תרמיים לת"י 1045 כחלק מדרישות בנייה ירוקה
ביצוע ליווי מלא לבנייה ירוקה

מה מגדיר בידוד תרמי כאפקטיבי? כיצד יועץ תרמי מוודא עמידה בדרישות הרגולציה? ומהם היתרונות של היעזרות בגורמי מקצוע חיצוניים?

יזמי נדל"ן, קבלנים של תכניות התחדשות עירונית ולמעשה כל מי שבונה בניינים צריך לוודא שהוא עומד בסטנדרטים מסוימים. עם זאת, רשימת הסטנדרטים שבה צריך לעמוד לא כוללת רק את ההיבט הישיר של הבנייה. מובן מאליו שצריך להשתמש בחומרי גלם מתאימים ולהכשיר את אנשי המקצוע הנכונים עבור הפרויקט, אבל לא פחות חשוב לדאוג לשירותי ייעוץ בתחומים מקבילים.

אחד התחומים המקבילים שהוא גם החשובים ביותר עבור פרויקט בניין מודרני הוא בידוד תרמי. כיום לא נהוג לבנות או לשפץ אף סוג של מבנה, בניין או בית, בלי לדאוג לבידוד תרמי ברמה הגבוהה ביותר. הבעיה היא שלא הקבלן ולא היזם בהכרח מבינים משהו בנושא של בידוד תרמי – אז כאן נכנס לתמונה יועץ מקצועי.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

   

  מה תפקידו של יועץ בידוד תרמי?

  יועץ בידוד תרמי הינו איש מקצוע המתמחה בתכנון, התקנה והערכת מערכות בידוד למבנים ומתקני תעשייה. מומחים אלו עוזרים להבטיח שהבניינים יהיו יעילים באנרגיה ונוחים עבור האנשים שמשתמשים בהם. הם עובדים עם אדריכלים, בונים ומנהלי מתקנים כדי לקבוע את פתרונות הבידוד המתאימים ביותר לפרויקט נתון, תוך התחשבות בגורמים כמו אקלים, צריכת אנרגיה ותקציב.

  יועצי בידוד תרמי מתחילים בביצוע הערכה יסודית של צריכת האנרגיה והצרכים של בניין או מתקן. זה כולל ניתוח מערכות החימום והקירור של הבניין, זיהוי אזורים של איבוד חום או רווח וקביעת ערך ה-R המתאים (מדד להתנגדות תרמית) לבידוד. היועץ ישקול גם את האקלים המקומי, כיוון הבניין וגורמים אחרים שיכולים להשפיע על ביצועי הבידוד.

  לאחר השלמת ההערכה, יועץ ימליץ על חומרי הבידוד והמערכות המתאימים ביותר לפרויקט. אלה עשויים לכלול מחבטות פיברגלס, בידוד קצף ספריי או תאית מנופחת. היועץ ייקח בחשבון גם גורמים כמו בטיחות אש, בקרת רטיבות וקלות ההתקנה בעת מתן המלצות אלו.

  לאחר בחירת חומרי הבידוד ומערכות הבידוד, היועץ יפקח על תהליך ההתקנה על מנת לוודא שהוא נעשה בצורה נכונה. הדבר עשוי להיות כרוך במתן הוראות התקנה מפורטות ופיקוח על עבודת הקבלנים. היועץ יבצע גם בדיקות בקרת איכות במהלך ואחרי תהליך ההתקנה על מנת לוודא שהבידוד מתפקד כמתוכנן.

  בנוסף לעבודה בפרויקטי בנייה חדשים, יועצי בידוד תרמי מספקים שירותים גם למבנים ומתקנים קיימים. הם יכולים לבצע ביקורות אנרגיה כדי לזהות אזורים של אובדן חום או רווח, ולהמליץ ​​ולפקח על פרויקטים של בידוד מחודש. הם יכולים גם לעזור למנהלי מתקנים לפקח ולמטב את ביצועי הבידוד לאורך זמן, תוך ביצוע התאמות לפי הצורך כדי להבטיח שהוא ימשיך לתפקד ביעילות.

  יועצי בידוד תרמי אחראים גם להישאר מעודכנים בחומרי הבידוד, הטכניקות והטכנולוגיות העדכניות ביותר, תקני התעשייה וקודי הבנייה. עם דרכים חדשות לשיפור בידוד תרמי צצות כל הזמן, הן גם יהיו מעודכנות עם התקנות, הקודים וההנחיות העדכניות ביותר לבידוד, על מנת לתכנן ולהמליץ ​​על מערכות בידוד העומדות בכל החוקים הרלוונטיים. תקנים.

  לסיכום, יועצי בידוד תרמי ממלאים תפקיד קריטי בהבטחת מבנים יעילים ונוחים באנרגיה. הם עובדים עם אדריכלים, בונים ומנהלי מתקנים על מנת להעריך את צריכת האנרגיה והצרכים של הבניין, להמליץ ​​על חומרי בידוד ומערכות מתאימים, לפקח על תהליך ההתקנה ולפקח ולבצע אופטימיזציה של ביצועי הבידוד לאורך זמן. הידע שלהם בחומרי בידוד, טכניקות וקודי בנייה, והיכולת לתכנן מערכות התואמות לתקנות ולתקנים אלה הופכים אותם למשאב רב ערך עבור כל מי שמחפש לשפר את היעילות האנרגטית של הבניין או המתקן שלו.

  עוד על אחריותו של יועץ תרמי

  יועץ תרמי אחראי על הפניית תשומת הלב של הקבלן או היזם למשמעות ולהשלכות של הבידוד. כאשר היועץ מעורב בפרויקט כבר בשלבים המוקדמים שלו, זה אומר למשל שבוחרים חומרי גלם טובים יותר. מהבחינה התרמית, המשמעות של בחירת חומרי גלם טובים היא שלאחר מכן צריך לשלם פחות כסף כדי לקרר או לחמם את הבניין. חוץ מזה, בידוד תרמי הוא בעל השפעה על צריכת האנרגיה של המבנה.

  בפועל, מה שהיועץ עושה זה לעזור לקבלן, לאדריכל או לכל מי שמעורב בפרויקט של בניית בניין – לבחור את חומרי הגלם שמספקים בידוד תרמי אופטימאלי. ליועץ יש את הידע הרלוונטי כדי לקבל החלטות מן הסוג הזה והוא מעורב בשלבים שונים של התכנון. במקביל, הקבלן או היזם יכולים להמשיך להתעסק עם מה שהם מתמחים בו ולהפסיק לדאוג לנושא של הבידוד.

  בידוד תרמי לעמידה בהנחיות הרגולטור

  האמת היא שמעורבות של יועץ תרמי היא בכלל לא פריבילגיה, אלא חובה שבחלק מהפרויקטים נובעת מהחלטות מסודרות של הרגולטור. אם למשל רוצים לבנות בניין שמיועד לשימוש מסחרי, ציבורי, חקלאי או תעשייתי, צריך להוכיח שיש בו בידוד תרמי ברמה מסוימת. בפרויקטים כאלה, המעורבות של היועץ היא חלק חשוב וקריטי בהשגת האישורים לצורך התקדמות הבנייה.

  בכל מקרה, משתלם יותר לערב יועץ תרמי בשלבים המוקדמים של הפרויקט מאשר לגלות מאוחר מדי שלא עומדים בהנחיות. אם לא רוצים שהפרויקט יתעכב בגלל שחומרי הגלם שבהם משתמשים לא מספקים את הבידוד התרמי האופטימאלי, הדרך היחידה למנוע את זה תהיה להתייעץ עם בעלי מקצוע.

  בחירת יועץ תרמי עבור הפרויקט

  הבעיה היא שלא כל מי שיכול להמליץ על פתרונות שונים של בידוד תרמי הוא גם יועץ שכדאי לסמוך עליו עם פרויקטים בענף הבנייה. לענף הבנייה יש המון מאפיינים מיוחדים והפרויקטים שלו בדרך כלל יקרים יותר. אז בשביל למנוע בזבוז של זמן ומשאבים, צריך לבדוק מראש מה בדיוק אופי ההסמכה ורמת המקצועיות של היועץ.

  במילים אחרות, כדאי לבחור מלכתחילה יועץ תרמי שמכיר את התחום ובקיא בו. כאשר ליועץ יש ניסיון מוכח עם פרויקטים בענף הבנייה, זה גם אומר שהוא יידע לספק את השירות שלו עבור בעלי מקצוע שונים.

  מי מעורב בבידוד התרמי של הבניין?

  הרבה קבלנים או יזמים יוצאים לדרך עם הפרויקט בלי להביא בחשבון את החשיבות של בידוד תרמי. אבל גם אחרי שמקבלים החלטה נכונה ומגייסים יועץ תרמי עבור הפרויקט, כדאי לוודא שהוא יודע לעבוד מול גורמים שונים.

  הנה למשל רק חלק מהגורמים שמולם יועץ תרמי צריך לעבוד על מנת לספק לקבלן או ליזם את השירות הטוב ביותר:

  • קבלני אינסטלציה שבוחרים את שיטת האיטום עבור הגג, המבנה והקירות החיצוניים
  • מהנדסי חשמל שקובעים איפה יעברו התשתיות השונות בבניין ובדירות
  • קבלני עבודות גמר שאמורים ליישם בפועל את ההנחיות של היועץ לגבי הבידוד התרמי
  • יועץ אקוסטי שאחראי על מניעת מעבר קול במבנים ציבוריים

  כפי שאפשר להבין, היועץ מרכז את השירותים שלו מול גורמים שונים. נכון שבסופו של דבר היועץ מחויב לדרישות של הקבלן או היזם, אך מצופה ממנו להכיר לעומק את ענף הבנייה ולהיות בעל ניסיון מוכח בהתנהלות מול גורמים שונים.

  כך משיגים בידוד תרמי

  היתרון של יועץ תרמי בא לידי ביטוי בהיכרות עם המון שיטות חדשות שלא היו קיימות בעבר. בגלל שכיום מנסים לשמור על בידוד תרמי אופטימאלי כדי למנוע כאמור בזבוז של אנרגיה וחשמל, מושקעים מאמצים רבים בפיתוח של טכנולוגיות חדשות.

  על קצה המזלג, אפשר למשל להזכיר את ההיכרות של יועץ תרמי עם כל מה שנוגע לשימוש בחומרים כגון פוליסטירן מוקצף, צמר סלעים, זכוכית מוקצפת, רדיד אלומיניום וכן הלאה. ברור שחלק מהחומרים מוכרים ונחשבים ותיקים מאוד, אבל יועץ תרמי יודע להפיק מהם את מלוא הפוטנציאל.

  אימוץ ההמלצות של היועץ

  בין החלק של התייעצות עם יועץ תרמי לבין החלק של האכלוס יש גם את השלב שבו אמורים ליישם את ההמלצות. בשביל ליישם את ההמלצות בצורה מסודרת, חשוב לקבל מהיועץ פרטים מלאים. בין היתר, היועץ יביא בחשבון את מספר הקומות בבניין, את המיקום הגיאוגרפי שלו וכן הלאה. לאחר מכן, הוא גם יתייחס להבדלים בין השיטות שבהן חום יכול לעבור – הולכה, הסעה וקרינה.

  בכל מקרה, יועץ תרמי משחרר את הקבלן או היזם מדאגות לנושאים האלה. הקבלן או היזם מעורבים בתהליך בשלב שבו צריך לקבל החלטות, אבל הם לא אמורים לבזבז אנרגיות על ההיבט הטכני. חוץ מזה, התפקיד של היועץ הוא לנסח את ההמלצות בצורה ברורה ונהירה.

  משתלם להתייעץ עם בעלי מקצוע חיצוניים

  קבלנים או יזמים עם ניסיון מבינים שהתייעצות עם בעלי מקצוע חיצוניים היא לא הוצאה, אלא השקעה. אם הקבלנים רוצים לסיים את הפרויקט בלי ליקויי בנייה, עליהם לאמץ המלצות של בעלי מקצוע משלל תחומים. כמו כן, יזמים מבינים כיום את החשיבות של התייעצות עם בעלי מקצוע חיצוניים כדי למנוע לאחר מכן תביעות מצד הדיירים.

  בסופו של דבר, יועץ תרמי הוא איש מקצוע שעובר את ההסמכה המתאימה ולכן מכיר את תחום ההתמחות שלו. מלבד ההסכמה והידע העיוני, זה גם איש מקצוע שאותו מערבים כדי לקבל המלצות קונקרטיות. בזכות הניסיון של יועץ אמין, קבלנים ויזמים מקבלים את כל המידע הרלוונטי עבורם לפני ואחרי שהפרויקט יוצא לדרך.

  פתרונות הנדסה ובטיחות – גם בשביל הפרויקט שלך

  היתרון של פתרונות הנדסה ובטיחות בא לידי ביטוי בריכוז כל שירותי הייעוץ החשובים תחת קורת גג אחת. מבחינתך, זה אומר למשל ששיחת טלפון קצרה אחת מפרידה בינך לבין כל היועצים שאותם הפרויקט שלך צריך. כמו כן, נשמח לתרום לך מהניסיון שלנו ולהסביר לך על החשיבות של בידוד תרמי עבור המבנה.

  התייעצות איתנו תבטיח עמידה בסטנדרטים המקובלים של פרויקטים בענף הבנייה. מאחורינו יש המון יזמי נדל"ן, קבלנים ואנשים פרטיים שכבר השתמשו בשירותי הייעוץ, אז עכשיו הגיע התור שלך להצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים.

  רוצה לקבל פרטים נוספים? חשוב לך לערב יועץ תרמי לפני שהפרויקט מגיע לשלבים הכי קריטיים שלו? השארת פרטים כאן תאפשר למומחים של פתרונות הנדסה ובטיחות לעמוד לרשותך בהקדם!

  יועץ תרמי

   

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מעניקה ייעוץ תרמי למעלה מ- 15 שנה ע״י מהנדסים מומחים בעלי ניסיון רב בבידוד תרמי ומעבר חום.

  פתרונות הנדסה ובטיחות משמשים כיועצים תרמיים בפרויקטים ציבוריים, מבני מגורים ותעשייה.

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

   

  שאלות תשובות יועץ תרמי

   

  מה תפקידו של יועץ תרמי?

  יועץ תרמי הוא מומחה בתחום הבידוד התרמי ובעל ידע נרחב בפיסיקה (מהנדס, הנדסאי , אדריכל) אשר בקיא בתקן ת"י 1045 העוסק בבידוד תרמי של בניינים וגם בת"י 5282 שעיקרו הוא דירוג בניינים לפי צריכת אנרגיה, שיטת הדירוג נקבעת על פי החישובים שנעשו על פי ת"י 1045. ות"י 5280 העוסק בדרישה לצמצום צריכת האנרגיה בבניינים  על פי חלוקת הבניין לארבעה חלקים (מעטפת, מערכות תאורה, מערכות אקלום ( חימום אוורור ומיזוג) ומערכות אלקטרו מכאניות) היועץ התרמי מחשב את הערכים וממפה כבר בשלב התכנון את ההיבטים התרמיים שישפיעו על צריכת האנרגיה במבנה, כמו למשל קרינת שמש, השפעתו של האיזור האקלימי שבו המבנה מוקם (כידוע המדינה מחולקת לאזורים אקלימיים, מפורטים בתקן 1045 בחלק 10 וכל אזור הוא בעל מאפיינים תרמים ייחודיים ולכן ההתייחסות אליהם הינה בדו"ח התרמי של היועץ התרמי תהיה שונה). יועץ תרמי חשוב לתהליך קבלת ההיתר במידה רבה והוא עובד בסינרגיה בעיקר עם יועץ הבנייה הירוקה. בעזרת תכנון מוקדם ושילוב יועץ תרמי בשלב תכנוני מוקדם ניתן לחסוך בעלות הפרויקט בצורה ניכרת. אם יש לכם עוד שאלות על יועץ תרמי, מה תפקידו ואיך אתם יכולים להעזר בו , תשאלו אותנו , חברת פתרונות הנדסה ובטיחות והמומחים שלנו בייעוץ תרמי יספקו לכם את כל התשובות.

   

  מי זקוק לשירותי יועץ תרמי?

  היום ישנה דרישה מכל מבנה לעמוד בדרישות של תקן 1045 ובתקנים של בניה ירוקה , בחלק מהמקומות דורשים ממבקש הבקשה להוכיח שהבניין אכן יעמוד בתקן 1045 לפני קבלת ההיתר, ולכן עליו להכין דוח תרמי על ידי יועץ תרמי כבר להיתר, בחלק מהמקומות התנאי הוא לטופס אכלוס(במקרה הזה ישנה בעיה לעיתים להוכיח כי המבנה עמד בתקנים ונוצרים עיכובים) , ובכל מקרה , חשוב לתכנן את הבניין בעזרתו של יועץ תרמי על ידי הכנת דוח תרמי מפורט הכולל התייחסות לכלל ההיבטים התרמים שמשפיעים על המבנה, התייחסות ברצינות לייעוץ התרמי ולדו"ח התרמי יכולה לחסוך בעלויות עשרות אלפי שקלים וכמובן שגם זמן תכנון וביצוע.

   

  כמה עולה ומה המחיר של שירותי ייעוץ תרמי?

  דו"ח תרמי שיבוצע על ידי יועץ תרמי וליווי תהליך התכנון של המבנה מתומחר על בסיס כמה פרמטרים, ראשית על בסיס הנסיון של היועץ, יועץ תרמי בעל ניסיון רב יותר ביותר פרויקטים , שהתמודד עם יותר סוגים של מבנים ועם יותר בעיות שדרשו פיתרון לאורך הדרך יוכל לתת לכם לרוב מענה איכותי ויעיל לעומת יועץ חסר ניסיון או יועץ תרמי שלא הכין דוחות תרמיים באיזור הבנייה שלכם. שכן לכל עיר ולכל ועדה יש את הדרישות שלה. בתחום ניתן למצוא יועצים תרמיים זולים אך לא בהכרח שהעבודה שלהם תהיה איכותית ולכן אין להסתכל רק באספקט הכלכלי בשלב בחירת יועץ תרמי. חשוב מאוד לשמוע המלצות על היועץ התרמי שבוחרים ולזכור כי יש לשכלל ניסיון, איכות, מחיר והיכרות. אצלנו בפתרונות הנדסה ובטיחות המומחים שלנו ליעוץ תרמי ישמחו לתת לכם מענה איכותי מקצועי ובמחיר משתלם, פנו אלינו עוד היום והמומחים שלנו יענו בהקדם.

   

  מה כולל תהליך ייעוץ טרמי?

  ייעוץ תרמי כולל סנכרון וייעוץ בשלב התכנון והפקת דו"ח תרמי עם כל הנתונים והחישובים התרמיים בצורה מילולית וגרפית לאישור הרשויות על מנת לקבל היתר בניה , גם על מנת לקבל תו תקן של בניה ירוקה יש להתייחס לנושא התרמי במבנה ולכן יועץ בנייה ירוקה ויועץ תרמי עובדים ביחד וישנם הרבה מקרים שבהם יועץ הבנייה הירוקה יוכל להיות גם היועץ התרמי של הפרויקט.

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ