לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

יועץ קרקע

יועץ קרקע – פתרונות הנדסה ובטיחות

חברתנו מתמחה בייעוץ קרקע ובהפקת דוחות ביסוס, לשלבים המוקדמים של תכנון הפרויקט שלכם.

שירותי המשרד כוללים:

 1. איסוף וניתוח מידע גיאוטכני וגיאולוגי קיים וזמין מהסביבה.
 2. ניתוח עבודות עפר שבוצעו בעבר בשטח הפרויקט.
 3. סקירת נושאים קריטיים מבחינת ביסוס וגיאוטכניקה.
 4. דוח ביסוס קרקע.

יציבותו של המבנה תלויה ראשית כל באיכות היסודות שלו. לכן ישנה חשיבות עליונה לאפיון יסודות הקרקע ולקביעת הכוחות, הלחצים והעומסים שניתן להעמיס על הקרקע. לשם כך, אנו אוספים את הנתונים (מאפייני הקרקע) באמצעות קידוחי ניסיון ובדיקות במעבדה מוסמכת.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  תפקידו של יועץ הקרקע​

  ​איסוף נתונים באמצעות סקרי קרקע

  ניתוח הפרמטרים השונים של הקרקע וקביעת שיטת הביסוס כתלות בסוג הקרקע.

  הסוגים השונים של הקרקע, בין אם היא סלע רך, סלע מבוקע, אדמה סלעית, חול חרסיתי או טיני, חרסית שמנה וכו'. דורשים סוגי ביסוס שונים.

  ​סוגי הביסוס השונים:

  כלונסאות, יסודות רפסודה, יסודות נמשכים, יסודות בודדים ויסודות באר.

  באופן כללי, עומק היסודות נקבע בעומק בו יש מי תהום במפלס קבוע כדי שיציבות המבנה לא תושפע משינוי במפלס מי התהום.

  ישנם מצבים שגובה מפלס מי התהום אינו משפיע על קביעת עומק היסודות מכיוון שהם לא סמוכים לפני הקרקע. ישנם סוגי קרקע בהם מי התהום לא מהווים השפעה ניכרת על התכונות המכאניות של הקרקע.

   

  מה עושה יועץ קרקע? אילו אנשי מקצוע רלוונטיים לפרויקט בענף הבנייה ומדוע כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע טרם קבלת החלטות מכריעות?
  תהליך ליווי בנייה מורכב מכפי שנהוג לחשוב והוא מחייב התייעצות עם אנשי מקצוע שונים. בין היתר, יש צורך לערב יועץ קרקע כמה שיותר מוקדם ולנצל את התפקיד שלו על מנת לקבל החלטות רגישות.
  בפועל, יועץ מן הסוג הזה יכול להיות אחראי על כל היבט בפרויקט שקשור אל סוג הקרקע או מושפע ממנה. בגלל שלסוג הקרקע יש השפעה מהותית על קצב ההתקדמות והאיכות של פרויקטים בענף הבנייה, הנוכחות של היועץ היא חובה ולא זכות.

  עבודת היועץ בהתאם להנחיות המשרד לאיכות הסביבה
  האמת היא שכל ההמלצות של היועץ לא ניתנות בחלל ריק. מלבד הדגימות שמגיעות מהקרקע ומהנתונים שעליהם הוא מבסס את ההמלצות שלו, יש צורך להביא בחשבון את הנחיות המשרד לאיכות הסביבה. בסופו של דבר, זה אחד מגורמי הרגולציה העיקריים שמעורבים בפרויקטים של הקמת מבנים, התחדשות עירונית או יזמות נדל"ן ולכן חשוב לדעת מה המגבלות שהוא מציב.
  החדשות הטובות הן שיזמי נדל"ן, תמ"א 38 ולמעשה כל מי שבונה בניינים ונדל"ן יכול להעביר את האחריות לנושא הקרקע לידיים של אנשי מקצוע שמתמחים בכך. ככל שמקדימים לערב יועץ קרקע בתהליך קבלת ההחלטות, כך עולה הסיכוי שהפרויקט יתבצע לפי הנחיות המשרד לאיכות הסביבה ועל פי הסטנדרטים שהוא מציב.

  הבדלים בין שירותי ייעוץ
  סל התפקידים הייחודי של יועץ קרקע מוכיח את ההבדל בין סוגים שונים של יועצים. בפרויקטים בענף הבנייה, הנדל"ן או ההתחדשות העירונית, לכל יועץ יש תפקיד מעט אחר. מבחינת הקבלן או היזם, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאת שירותי הייעוץ מקבלים תחת קורת גג אחת.

  כאשר מקבלים שירותי ייעוץ תחת קורת גג אחת, היזם וגם הקבלן חוסכים זמן והוצאות מיותרות. במסגרת שירותי ייעוץ שונים שניתנים על ידי אותה חברה למשל, אפשר לדאוג שההמלצות של יועץ קרקע יעלו בקנה אחד עם ההמלצות של יועץ אינסטלציה, יועץ חשמל או יועץ אקוסטיקה.

  על פניו אולי נראה שאין קשר בין תחומי ההתמחות של יועצים שונים בענפי הבנייה והנדל"ן. אבל בשטח, שיתוף פעולה כזה בין סוגים שונים של יועצים הוא תנאי לפרויקט בנייה מוצלח ויעיל.

  התפקיד העיקרי של אנשי מקצוע במהלך ליווי בנייה הוא לספק מידע מבוסס לצורך קבלת ההחלטות. את המידע המבוסס שמסופק על ידי אנשי המקצוע ניתן לאחר מכן לשלב במערכת שיקולים רחבה יותר, כמו זו שמאפשרת ליזמים ולקבלנים לדעת איפה להקים את המבנה ובאיזה סוג של תשתיות או קונסטרוקציות להשתמש.
  ספציפית בנוגע לקרקע, התפקיד של היועץ הוא לבצע סקר קרקע ולחשוף תשתיות. עם הכלים הקיימים כיום, יועץ מיומן יכול לחשוף תשתיות קודמות עד לדיוק של סנטימטרים ולחסוך לקבלנים וליזמים הוצאות ועיכובים. במקביל, התפקיד של היועץ הוא לתאם במידת הצורך סקר גזי קרקע פאסיבי ואקטיבי ולבצע שירותי אנליזות לדגימות קרקע, מי תהום וגזי קרקע.

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מתגאה בכך שהיא מרכזת עבורך את שירותי הייעוץ השונים תחת קורת גג אחת. לא משנה איזה סוג של יועץ חשוב עבור הפרויקט שלך, סביר להניח שרק שיחה אחת עם נציגינו מפרידה בינך לבינו.
  לחברה שלנו ניסיון משמעותי בשירותי ייעוץ ומאחורינו שורה ארוכה של לקוחות מרוצים. אז כעת הגיע גם הזמן שלך לערב יועץ קרקע שיודע מה חשוב לך ופותר עבורך את כל הדילמות.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ