לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

יועץ ביסוס

יועץ ביסוס וחשיבותו לפרויקט בנייה

מה עושה יועץ ביסוס? מה הקשר בין סוג הקרקע ויסודות המבנה? ובאיזה תזמון כדאי לפנות ליועץ המתאים?
יועץ מוסמך יכול לקבוע את שיטות ועומק ביסוס היסודות בפרויקטים שונים בענף הבנייה. בזכות הניסיון והרקע שלו, היועץ מוסמך למשל לזהות את סוג הקרקע ולהמליץ על היסודות ועל הביסוס המתאימים. כאשר מערבים בשלב מוקדם יועץ שמתמקד באופן שבו צריך לבסס את היסודות, יש סיכוי גבוה יותר שהפרויקט יסתיים בזמן ושלא יהיו תקלות בטיחות חמורות.
על רקע האמור לעיל אפשר להבין את החשיבות של יועץ ביסוס בכל סוג של פרויקט בנייה. מצד שני, יזמים או קבלנים שלא מנוסים בענף עלולים לחשוב שהם יכולים לקבל החלטות כאלה לבד. אז נכון שהאחריות על הפרויקט היא בסופו של דבר של היזמים או הקבלנים, אך יש אנשי מקצוע שאיתם צריך להתייעץ על מנת לקבל החלטות נכונות יותר.

למה צריך יועץ ביסוס?
סוג הקרקע והיסודות הם שני גורמים בכל פרויקט בנייה. העניין הוא ששני הגורמים הללו משפיעים אחד על השני, כי סוג הקרקע קובע באיזה סוג של יסודות כדאי להשתמש – כמו גם איזה יסודות יתאימו לכל סוג של קרקע. בין היתר, ניתן לראות את ההבדלים הכי בולטים בין סוגים שונים של יסודות מומלצים בקרקעות כגון כורכר, חרס, חול וכן הלאה.
הפתרון לביסוס שונה בכל קרקע הוא לערב יועץ שמתמחה בכך. כמו כן, כאשר מתייעצים עם איש מקצוע, מוצאים פתרון ביסוס שונה בהתאם לגודל ועומס המבנה. חוץ מזה, היועץ הוא איש המקצוע היחיד שיכול לבדוק האם המגרש נמצא על מאגר מים או סלע קשה. בנסיבות כאלה, צריך לבצע עבודת ביסוס אחרת לגמרי.

מתי מערבים יועץ ביסוס?
סקר קרקע בנוכחות יועץ ביסוס צריך להתבצע עוד לפני פניה לאדריכל. כאשר מבצעים סקר קרקע בשלב מוקדם, גם היזמים וגם הקבלנים יכולים לקבל מושג טוב יותר לגבי משך הזמן שייקח להם להרים את הפרויקט. במקביל, הייעוץ המוקדם עם אנשי המקצוע מאפשר ליזמים ולקבלנים להיערך לפרויקט גם ברמה הכלכלית.
מעורבות של יועץ ביסוס היא לא פריבילגיה אלא חובה. כך לדוגמא בחלק מהערים בארץ חובה לסקר את הקרקע על מנת לקבל היתר בנייה, לכן יזמים וקבלנים לא יכולים להרשות לעצמם להתפשר על השירות של יועצים מקצועיים.
ייעוץ מקצועי לחיסכון בהוצאות
התייעצות וליווי בנייה עם יועץ ביסוס יכולים גם לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון. בפרויקטים בענף הבנייה, כל פרט קטן שעליו חושבים מראש מהווה את הבסיס להמשך הבנייה. כיום לדוגמא אפשר לראות את זה בהקמת מבנים חדשים, בשיפוץ וחידוש מבנים ישנים או בפרויקטים מסוג של תמ"א 38.
במילים אחרות, ייעוץ מקצועי יכול לחסוך ליזמים או לקבלנים מאות אלפי שקלים במקרה של קריסת המבנה. גם הקבלנים שמכירים את הפרויקט שלהם הכי טוב וגם יזמים שחושבים על כל פרט קטן לא תמיד יודעים מה קורה מתחת לפני הקרקע – עד שהם מתייעצים עם איש מקצוע.
אנשי המקצוע שהפרויקט שלך צריך
הפרויקט שלך זקוק לשירות של פתרונות הנדסה ובטיחות. מדוע? כי אצלנו מרוכזים כל שירותי הייעוץ הרלוונטיים עבורך, תחת קורת גג אחת ובהתחייבות ליחס אישי ואדיב. אז מהרגע הראשון של הפרויקט עד שהרווחים יתחילו לזרום לכיס שלך, אנשי המקצוע שלנו יכולים לעמוד לרשותך עם שירותי ייעוץ מובילים.
התייעצות עם נציגי פתרונות הנדסה ובטיחות תסייע לך להתמודד עם כל סוג של פרויקט בענף הבנייה. מכאן והלאה, כל שנותר לך הוא להשאיר פרטים על מנת לשוחח עם יועץ ביסוס.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ
  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ