צרו קשר

  ּ

  חשמלאי מוסמך – סקירת הציוד הנחוץ לעבודתו

  איך יוצרים אותות גירוי במעגל חשמלי? באיזה ציוד יכול חשמלאי מוסמך להשתמש? למה כדאי להכיר את ההבדלים בין סוגי המכשירים?

  חשמלאי מוסמך משתמש בארגז כלים מגוון ובמכשירי מדידה שמיועדים ליצור אותו גירוי במעגל חשמלי, או לחילופין לקלוט אותו ממעגל קיים. הציוד שבו הבודק משתמש משפיע באופן ישיר על מהימנות הממצאים ועל תקינות הדוח שהוא כותב. רשימת הציוד כוללת לצד אמפרמטר למדידת זרם חשמלי גם מד קיבול לבדיקת קבלים, אוסצילוסקופ לאיתור תקלות בציוד אלקטרוני ורב-מודד למדידת מתח, זרם והתנגדות.

  חשיבות הציוד עבור חשמלאי מוסמך

  חשמלאי מוסמך שלא משתמש בציוד תקין מסכן את עצמו ואת הסביבה, ועלול להוריד לטמיון השקעה של אלפי שקלים בבדיקת מבני מגורים ותעשייה. לחילופין, בודק שבוחר היטב באיזה ציוד להשתמש משפר את הדיוק בבדיקה ומספק אינדיקציה לרמת הבטיחות בחשמל. זו הסיבה בגללה כל מי שמזמין בדיקות חשמל חייב להכיר את ההבדלים בין סוגי הציוד ואת המאפיינים של המכשירים השונים.

  סוגי ציוד לבדיקות חשמל

  מכשירי מדידה המיועדים ליצור או לקלוט אותו גירוי במעגל חשמלי משמשים לאפיון ביצועים של ציוד חשמלי ולאיתור כשלים נפוצים. מהנדסים וטכנאים משתמשים במכשירים פשוטים כמו טסטר או מחשב כאשר הם בודקים מתח נמוך, אך זקוקים לציוד מדידה בעל רגישות גבוהה כאשר מדובר בתדרים גבוהים. באופן עקרוני, ככל שעולה רמת המורכבות של מערכת החשמל הנבדקת כך גדלה מורכבות מכשירי המדידה.

  בחירת מודד לפי סוג הציוד

  רצוי להתעניין מראש בסוג הציוד שבו משתמש חשמלאי מוסמך ולא להתבייש לשאול אותו על הכלים שאותם הוא מוסמך להפעיל. מומלץ לבחור חשמלאי מוסמך מוסמך שמסוגל לשלב בין כלים מגוונים ולתת עדיפות למהנדסי בטיחות עם תואר שני.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ