צרו קשר
ּ

התקנת ספרינקלרים – הדרך הבטוחה להגנה מפני שריפה

מערכת ספרינקלרים היא מערכת אשר משמשת כמנגנון הגנה מפני התפשטות שריפה. המערכת עובדת ברגע שישנה התראה על דליקה והיא באה במטרה לכבות אותה במהירות האפשרית. היתרון של המערכת הוא היכולת שלה לעבוד ללא תלות בכוח אדם. עם זאת, כדי שזו תוכל לבצע את העבודה הראויה ובהצלחה, חובה להשקיע מאמצי תכנון והתקנת ספרינקלרים.

חשוב לזכור כי כל העסקים בישראל חייבים להתגונן מפני מקרי שריפה ולמנוע ככל הניתן התלקחות ופגיעה באנשים ובסביבה. הספרינקלרים הם האמצעי הטוב ביותר להגנה אשר עובדים ללא הפעלת כוח אדם ויכולים להציל חיי אדם כאשר הם מתוכננים כהלכה ועובדים על פי התכנון.

מעט רקע על מערכת הספרינקלרים

מערכת הספרינקלרים היא מערכת של מתזים אשר מותקנת על גבי מערכת צינורות לאורך התקרה והקירות. בקצה של כל צינור ישנה מבחנה העשויה מזכוכית ובתוכה ישנו נוזל אשר מסוגל להתפשט ברגע שהטמפרטורה במקום עולה. במקרה של דליקה, הטמפרטורה במבנה עולה, הנוזל שבזכוכית מתפשט וגורם לשבירה של המבחנה. בשנייה שהמבחנה נשברת מתחילים לזרום מים מהצינורות – כאשר ולמעשה הם פורצים החוצה בזרם עוצמתי. הזרם מונע את ההתפשטות של האש לאזורים נרחבים יותר ומכבים אותה.

דרך הפעולה של המערכת היא אוטומטית לחלוטין, אך כדי שהיא תתבצע כראוי, יש לתכנן בקפידה רבה כיצד ואיפה להתקין אותה והמתכנן יבחן גורמים שונים לפני ההתקנה. ההתקנה של הספרינקלרים חייבת להתבצע לאחר תכנון מוקפד ובתיאום מושלם של כל הבאים במלאכה.

הגורמים השונים שיש להתחשב בהם במהלך התכנון

ישנם גורמים שונים בהם יש להתחשב בעת תכנון המערכת. הדבר הראשון שיש לחשוב עליו הוא הסכנות השונות הקיימות במבנה. מהנדס המתמחה בתחום יוכל לקחת את תכניות הבניין ולהסתכל על הבניין עצמו ולבחון היכן ממוקמות נקודות החולשה. כמו כן, הוא יבחן במקצועיות אילו סכנות יכולות להיות במקום ומה עלול ליצור דליקה.

לאחר מכן יהיה על המהנדס לבדוק כיצד האש יכולה להתפשט במקום. בעל מקצוע יכול להעריך כיצד הדליקה תפרוץ ולאן היא תגיע ובהתאם לכך יתבצע התכנון וההתקנה של מערכת הכיבוי. המטרה של הספרינקלרים היא לטפל בדליקה במהירות האפשרית ותכנון נכון הוא המפתח לעבודה יעילה של המערכת.

מי יכול לבצע תכנון של המערכת?

את התכנון של המערכת צריך לבצע בעל מקצוע המומחה בתחום האש. על בעל המקצוע להכיר את המערכת על בוריה ואת החלופות אשר עומדות לרשותך. עליו לדעת לזהות את הסכנות השונות אשר יכולות להיות במבנה. בעת בחירת בעל המקצוע באפשרותך לשאול אותו שאלות, לבקש לשמוע על הניסיון הקודם שלו ולוודא אם הוא עובד עם מי שיתקין את המערכת או שהוא אחראי רק על תכנון או רק על התקנה.

בתהליך התכנון מומלץ גם לשתף את המתכנן בכל מידע שנראה לך חשוב. אם יש לך דרישות אשר ידועות לך מראש, אם יש לך שאלות לגביי סכנות שונות ואם בכוונתך לבצע שינויים במבנה ובאופי העבודה, חשוב מאד ליידע את המתכנן. עלייך לזכור כי המטרה שלך ושל המתכנן היא אחת, לדאוג לבטיחות שלך, של העובדים והמבקרים במקום.

נשמח לעמוד לרשותך

מהנדסי תואר שני בבטיחות עומדים לרשותך וישמחו לבצע עבורך תכנון והתקנת ספרינקלרים. חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מתמחה בתחום ומכירה היטב את הדרישות הקיימות בתחום. החברה תשמח לעמוד לרשותך, לבחון יחד איתך כיצד נכון להגן עלייך ועל המקום שלך. לפרטים נוספים ושיחת ייעוץ, זה הזמן ליצור עמנו קשר או להשאיר את פרטייך באתר.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ