לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

היתר רעלים

היתר רעלים

היתר רעלים – אנחנו נעשה את העבודה עבורכם

פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ היא הכתובת שלכם במידה ואתם זקוקים לסיוע בהוצאת היתר רעלים. אנחנו נהיה שם עבורכם מהשלב הראשון של הגשת הבקשה ועד השלב הסופי שבו אנחנו משיגים עבורכם את התנאים הטובים ביותר בהיתר. תהליך בקשת ההיתר או תהליך חידוש ההיתר אורך כשלושה חודשים ולכן יש להגיש את הבקשה בזמן כדי לא לעכב או לעצור את עבודת המפעל בגלל עניינים בירוקרטים.

מהו סוג ההיתר רעלים המבוקש?

היתר רעלים נקבע למעשה לפי סוג החומר והכמות שלו. חשוב להדגיש שעבודה או אחזקה של חומרים רעילים ללא אישור זו עבירה על החוק לכל דבר ועניין והאחריות הנה של בעל המפעל, התאגיד או החברה להשיג את ההיתר המתאים. לפי החוק אסור לאדם לעסוק בחומרים מסוכנים אלא אם יש בידו את ההיתר המתאים, כאשר התוקף של ההיתר נקבע לפי רמת הסיכון.

​מפעלים אשר עובדים עם חומרים רעילים במיוחד יסווגו למפעלים ברמת סיכון A ותוקף ההיתר יהיה לשנה, מפעלים ברמת סיכון B יקבלו היתר לתקופה של שנתיים ומפעלים ברמת סיכון C יקבלו היתר לשלוש שנים. חשוב להדגיש שסכום אגרת ההיתר באופן טבעי גדל ככל שרמת הסיכון גבוהה יותר והוא יכול להגיע עד לסכום של כ-5,200 ₪. האמונים על הגנת הסביבה אומרים לנו למעשה שככל שהחומר שאיתו אנו עובדים רעיל יותר ומסוכן יותר כך נצטרך לשלם אגרה גבוהה יותר.

על מי חלה האחריות עבור היתר הרעלים?

בעלי התפקידים אשר אחראיים על הניהול התקין של המפעל מבחינת העבודה עם הרעלים וזה כולל כמובן גם את הגשת הבקשה עבור ההיתר רעלים הם אחראי הרעלים במפעל שתפקידו הוא לדאוג לעבודה תקינה בכל הקשור לרעלים וכמובן מנהל המפעל עצמו שאחראי למעשה על כל מה שקורה במפעל. הבעלים של המפעל אחראי בצורה עקיפה גם כן ועליו לדאוג למנות את האנשים הנכונים ולדאוג להוציא את האחראיים לקורסים המתאימים על מנת להכשירם.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  האחריות לא נגמרת רק בקבלת ההיתר – עבודה נכונה עם חומרים רעילים

  לאחר קבלת ההיתר, עדיין המפעל חייב לדאוג לעבוד בצורה נכונה ולעמוד בתנאים הקבועים בחוק. החובה הישירה של אחראי הרעלים במפעל והאחריות העקיפה של בעל המפעל או התאגיד היא לעמוד בהנחיות שנקבעו מראש וכוללות בתוכן אחסון מתאים של הרעלים, שילוט מתאים עבור עוברי האורח באזור המפעל והעובדים בו, שינוע החומרים בצורה בטוחה וזהירה, טיפול נכון בפסולת שמייצר המפעל ועוד.

  ​חשוב להדגיש שהמשרד להגנת הסביבה לא מספק את האישור של היתר רעלים ויוצא מהתמונה ובהחלט יכול להיות מצב שבו המשרד עורך ביקורי פתע על מנת לוודא שאכן העבודה עם החומרים הרעילים מתבצעת כמו שצריך.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ