לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

הידרולוג: הכנת נספח ניקוז לתבע ולהיתר

משרדנו מספק שירותי הידרולוג להיתרי בנייה ותב"ע , השירות שלנו כולל:

 • הכנת נספח הידורלוגי להיתר בנייה.
 •  מסמך סביבתי הידרולוגי במסגרת תמ"א 34/ ב/ 4 בדיקת פוטנציאל זיהום מי תהום.
 • השפלת מי תהום.
 • תכנון של מערכי ניקוז והכנת נספחי ניקוז לתב"ע והיתר.
 • תכנון של בורות חלחול ופרטי ביצוע.
 • חוות דעת הידרולוגית לניהול של מי נגר עילי.
 • פתרון בעיות של תשתית עירונית.

 

הידרולוג תפקידו הוא לבצע מחקר וניהול מי הנגר.
תכנון דרכי הקליטה של מי הנגר בקרקע במטרה למנועה הצפות מצד אחד, וגם לשמור על מי תיהום מצד שני.

המרחב העירוני הופך צפוף יותר עקב פרויקטי בנייה רבים, והחשיבות של תכנון הידרולוגי במסגרת האיזורית והעירונית, חשובה מאי פעם.
הידורלוג יודע לאפיין את כמויות המשקעים באיזור הבנייה, ולתת פתרונות נכונים לניקוז וניהול מי הנגר, בהתאם לסוג הקרקע ושכבות הקרקע בפרויקט.

מוזמנים לפנות למשרדנו ולקבל הצעת מחיר לשירותי הידרולוג מומחה.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

   

  הידרולוג

  נספח ניקוז לתב"ע + הידרולוג 

  נספח ניקוז לתב"ע חייב להיערך על ידי הידרולוג מנוסה ומיומן. המטרה של הנספח היא לספק מענה מקיף לצד הנחיות ברורות לניקוז וניהול הנגר. נספח מסוג זה חיוני במקרים של תוכניות בינוי הכוללות ריבוי יח"ד, תוכניות בינוי הנמצאות ברצועת השפעה של נחל, שינוי הייעוד של מגרש מסוים, איחוד מגרשים, תשתיות החוצות ערוצי ניקוז או עורקי נחלים וכמובן במקרה של דרישה של וועדה מקומית או מחוזית. חשוב לציין כי נספח ניקוז חייב לעמוד בהנחיות מדויקות, לכן יש לוודא כי הוא נערך על ידי איש מקצוע שמתמחה בתחום ומכיר את כל הניואנסים השונים. מעבר לנספח עצמו, יש להגיש גם שרטוטים של מערכת הניקוז המתוכננת, שרטוט אדריכלי וכמובן קובץ הכולל הנחיות ניקוז מדויקות. 

  מהן המטרות של נספח ניקוז לתב"ע?

  נספח ניקוז לתב"ע נועד למטרות שונות, בין היתר לצורך אי הגדלה של ספיקת השיא. הנספח אמור להציג את החישובים השונים של ההבדל בנפח מי הנגר היוצאים מהמגרש בין המצב הנוכחי לבין המצב המוצע. הוא אמור לכלול הנחיות ברורות לגבי וויסות מי הנגר ושימוש במתקני החדרה או השהייה של המים בתוך המגרש. כמו כן, הנספח אמור לעסוק בהסדרה של הוצאת מי הנגר לוואדיות, באמצעות מתקנים ייעודים שאמורים להוביל את המים עד לערוץ הוואדי. עם זאת, יש לוודא כי הוצאת המים מהמגרש לא תגרום לסחיפת קרקעות. בנוסף, נספח ניקוז אמור לכלול פתרונות אופטימליים לניהול נגר, במטרה למנוע את הצפת השטח. יש לזכור כי גשמים חזקים עלולים לגרום להצפות, לכן נספח הניקוז אמור לכלול הוראות מיוחדות לגבי מתקנים להחדרה ולהשהיה של מי הנגר במגרש, במטרה למנוע הצפות ושיטפונות העלולים להיגרם בעקבות גשמים חריגים.

  נספח ניקוז לתב"ע נערך על ידי הידרולוג מקצועי בלבד

  רק הידרולוג מנוסה ומיומן יכול להבטיח לכם נספח ניקוז לתב"ע ברמה הגבוהה ביותר. זוהי הדרך היחידה למנוע פגיעה במשק המים בארץ, מאחר וההידרולוג מסוגל לספק פתרונות מקיפים לצורך הגברת חלחול המים אל מי התהום, תוך כדי שימוש באמצעים טבעיים או לחילופין, מכונות ייעודיות המאפשרות יצירת קידוח בקרקע. לאחר סיום עריכת נספח הניקוז יש להגיש אותו לוועדה המקומית או לוועדה המחוזית ולאחר אישורה, יש להטמיע את ההנחיות וההוראות המצויות בו בתיק המידע של הפרויקט. תיק זה אמור לשמש בשלבי התכנון המפורט של הפרויקט, לכן חשוב להקפיד על נספח ניקוז מפורט ומקיף כבר בתחילת הדרך. יש לזכור כי נספח הניקוז נועד לספק מענה והנחיות ברורות לניקוז ולניהול הנגר, לכן הוא משמש במגרשים פרטיים או בבנייה באזורים המחייבים את הגשתו.

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם הידרולוג מקצועי ומנוסה, שיוכל לערוך עבורכם נספח ניקוז לתב"ע ברמה הגבוהה ביותר. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בתחום ונשמח לסייע לכם בכל שאלה. צרו קשר!

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ