צרו קשר

  ּ

  הדרכות בטיחות

  העובדים שלך מבלים כשליש מחייהם במקום העבודה. מעבר לעבודה שהם מבצעים, נוצרים קשרים בין העובדים, יחסי עבודה שונים ואף על פי שנעים לחשוב כי מקום העבודה הוא מקום בטוח עבור העובדים, הנתונים מצביעים על כך שמאות עובדים מעורבים בתאונות עבודה מדי שנה ורוב התאונות יכולות להימנע על ידי פעולת אנוש.

  מניעת אסון מתחילה בהדרכה

  הדרך הטובה ביותר לטפל בתאונת עבודה ואסון היא למנוע אותו. עובדים רבים מתרשלים בביצוע העבודה ולא בשל רצון ליצור נזק אלא בשל חוסר תשומת לב וחוסר ידע כיצד למנוע את המצב. בכל מקום עבודה שכולל עבודה בגובה, עם חומרים מסוכנים, שיש בו חשיפה לחשמל ועוד, חובתו המוסרית של המעסיק היא לדאוג לעובדיו לידע המתאים ולציוד שיאפשר להם להגן על עצמם.

  מעבר לכך שישנה חובה מוסרית, גם החוק קובע כי מקום העבודה חייב לבצע הדרכות בטיחות אחת לשנה. הדרכות בטיחות יתבצעו רק על ידי בעל מקצוע שעבר הכשרה מתאימה לעסוק בתחום והן צריכות להתבצע בהתאם לתחום העבודה ולתת לעובדים את הידע הנדרש להגן על עצמם.

  ידע הוא כוח

  הדרכה שנתית אינה דורשת מהעובדים או מקום העבודה מאמץ רב מדי, אך במהלכה העובדים חייבים לקבל כמה שיותר מידע שימושי שיאפשר להם להתנהל נכון במהלך העבודה. כל עובד צריך לדעת מעבר לתפקידו גם אילו כלים יש ברשותו כדי להגן על עצמו, למי עליו לפנות כאשר הוא מזהה סכנה וכיצד למנוע אסון.

  הידע של העובד הוא כוח, עבורו ועבור מקום העבודה. מעבר לכך שתפקידו של המעסיק הוא לדאוג לתעסוקה הוגנת, במקרה של תאונה, יהיה עליו להמשיך לדאוג לעובדיו. לכן, ככל שהידע שיקבל העובד יהיה רלוונטי עבורו באופן ספציפי, כך מקום העבודה יפחית את הסיכונים.

  הדרכות בטיחות המתאימות למקום העבודה

  אין הדרכה אחת אשר מתאימה לכל מקומות העבודה. בעת הכנת הדרכות בטיחות יש לבדוק באיזה תחום עוסק מקום העבודה, לבדוק אילו סכנות עומדות בפני העובדים, מיהם אנשי המקצוע אשר יכולים לסייע בשעת הצורך והיכן נמצא כל דבר במבנה.

  את ההדרכה מומלץ להכין עבור העובדים כך שתהיה רלוונטית עבור חיי היום יום שלהם בעבודה. כמו כן, יש להכין את ההדרכה בצורה מעניינת תוך שילוב מצגת מושקעת, תמונות להמחשה וכל עזר אשר יוכל להעביר לעובדים את החשיבות בשמירה על הבטיחות וכיצד עליהם לנהוג.

  הזמן הנכון להדרכה

  הדרכות בטיחות צריכות להתבצע על פי החוק מדי שנה. כל מקום עבודה אחראי לשלום עובדיו ועליו לפעול בכפוף לתקנות. כמו כן, כל מקום עבודה חייב להיות אחראי מבחינה מוסרית לעובדיו ולכן, אם גויסו עובדים רבים, אם התבצעה החלפת תפקידים, אם נעשה שיפוץ שיכול להשפיע על העבודה, יש להזמין הדרכה.

  המטרה של הדרכות בטיחות היא לתת לעובדים את הכלים הנדרשים להם כדי לשמור על עצמם במסגרת עבודתם. כמו כן, חשוב מאד שלעובדים תהיה כתובת לפנות אליה עם שאלות ולהתייעץ במקרה של ספקות. ההדרכה עצמה מעלה את נושא הבטיחות, מתעמקת בפעולות שעל כל עובד לבצע מדי יום ודואגת שלעובדים תהיה את היכולת לצמצם בעצמם את תופעת התאונות והאסונות.

  נשמח לעמוד לרשותך

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מעמידה לרשותך ידע רב, מקצועיות וניסיון עשיר בתחום הדרכות בטיחות. יחד, נשמח לבחון את מקום העבודה, לאתר סכנות ולבדוק כיצד להפוך את המקום לבטיחותי יותר. כדי לבדוק כיצד נוכל לעזור ואיזו הדרכה מתאימה במקום העבודה, כל שעליך לעשות הוא ליצור אתנו קשר או להשאיר את פרטיך כאן באתר.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ