לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

הדרכות בטיחות

העובדים שלך מבלים כשליש מחייהם במקום העבודה. מעבר לעבודה שהם מבצעים, נוצרים קשרים בין העובדים, יחסי עבודה שונים ואף על פי שנעים לחשוב כי מקום העבודה הוא מקום בטוח עבור העובדים, הנתונים מצביעים על כך שמאות עובדים מעורבים בתאונות עבודה מדי שנה ורוב התאונות יכולות להימנע על ידי פעולת אנוש.

מניעת אסון מתחילה בהדרכה

הדרך הטובה ביותר לטפל בתאונת עבודה ואסון היא למנוע אותו. עובדים רבים מתרשלים בביצוע העבודה ולא בשל רצון ליצור נזק אלא בשל חוסר תשומת לב וחוסר ידע כיצד למנוע את המצב. בכל מקום עבודה שכולל עבודה בגובה, עם חומרים מסוכנים, שיש בו חשיפה לחשמל ועוד, חובתו המוסרית של המעסיק היא לדאוג לעובדיו לידע המתאים ולציוד שיאפשר להם להגן על עצמם.

מעבר לכך שישנה חובה מוסרית, גם החוק קובע כי מקום העבודה חייב לבצע הדרכות בטיחות אחת לשנה. הדרכות בטיחות יתבצעו רק על ידי בעל מקצוע שעבר הכשרה מתאימה לעסוק בתחום והן צריכות להתבצע בהתאם לתחום העבודה ולתת לעובדים את הידע הנדרש להגן על עצמם.

ידע הוא כוח

הדרכה שנתית אינה דורשת מהעובדים או מקום העבודה מאמץ רב מדי, אך במהלכה העובדים חייבים לקבל כמה שיותר מידע שימושי שיאפשר להם להתנהל נכון במהלך העבודה. כל עובד צריך לדעת מעבר לתפקידו גם אילו כלים יש ברשותו כדי להגן על עצמו, למי עליו לפנות כאשר הוא מזהה סכנה וכיצד למנוע אסון.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  הידע של העובד הוא כוח, עבורו ועבור מקום העבודה. מעבר לכך שתפקידו של המעסיק הוא לדאוג לתעסוקה הוגנת, במקרה של תאונה, יהיה עליו להמשיך לדאוג לעובדיו. לכן, ככל שהידע שיקבל העובד יהיה רלוונטי עבורו באופן ספציפי, כך מקום העבודה יפחית את הסיכונים.

  הדרכות בטיחות המתאימות למקום העבודה

  אין הדרכה אחת אשר מתאימה לכל מקומות העבודה. בעת הכנת הדרכות בטיחות יש לבדוק באיזה תחום עוסק מקום העבודה, לבדוק אילו סכנות עומדות בפני העובדים, מיהם אנשי המקצוע אשר יכולים לסייע בשעת הצורך והיכן נמצא כל דבר במבנה.

  את ההדרכה מומלץ להכין עבור העובדים כך שתהיה רלוונטית עבור חיי היום יום שלהם בעבודה. כמו כן, יש להכין את ההדרכה בצורה מעניינת תוך שילוב מצגת מושקעת, תמונות להמחשה וכל עזר אשר יוכל להעביר לעובדים את החשיבות בשמירה על הבטיחות וכיצד עליהם לנהוג.

  הזמן הנכון להדרכה

  הדרכות בטיחות צריכות להתבצע על פי החוק מדי שנה. כל מקום עבודה אחראי לשלום עובדיו ועליו לפעול בכפוף לתקנות. כמו כן, כל מקום עבודה חייב להיות אחראי מבחינה מוסרית לעובדיו ולכן, אם גויסו עובדים רבים, אם התבצעה החלפת תפקידים, אם נעשה שיפוץ שיכול להשפיע על העבודה, יש להזמין הדרכה.

  המטרה של הדרכות בטיחות היא לתת לעובדים את הכלים הנדרשים להם כדי לשמור על עצמם במסגרת עבודתם. כמו כן, חשוב מאד שלעובדים תהיה כתובת לפנות אליה עם שאלות ולהתייעץ במקרה של ספקות. ההדרכה עצמה מעלה את נושא הבטיחות, מתעמקת בפעולות שעל כל עובד לבצע מדי יום ודואגת שלעובדים תהיה את היכולת לצמצם בעצמם את תופעת התאונות והאסונות.

  נשמח לעמוד לרשותך

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מעמידה לרשותך ידע רב, מקצועיות וניסיון עשיר בתחום הדרכות בטיחות. יחד, נשמח לבחון את מקום העבודה, לאתר סכנות ולבדוק כיצד להפוך את המקום לבטיחותי יותר. כדי לבדוק כיצד נוכל לעזור ואיזו הדרכה מתאימה במקום העבודה, כל שעליך לעשות הוא ליצור אתנו קשר או להשאיר את פרטיך כאן באתר.

  אם יש לך עובדים, עלייך לדעת כי יש עלייך אחריות גדולה. העובדים שלך סומכים עלייך, הם מגיעים אלייך בתחילת יום העבודה כדי לבצע את הנדרש מהם ומצפים להיות בטוחים ככל האפשר במקום. לא פעם, יכולים לעמוד בפני העובדים ובפנייך אתגרי בטיחות והם יכולים להיות תוצאה של שימוש בחומרים מסוכנים, עבודה בגובה ואפילו ישיבה ממושכת.

  פקודת הבטיחות בעבודה קובעת כי באחריותך למסור לעובדים את המידע הנדרש להם שיכול להגן עליהם. באחריותך לדאוג כי העובדים יעברו הדרכת בטיחות פעם בשנה או לעתים תכופות יותר, אם יש צורך בכך ובאחריותך לדאוג כי ההדרכה תתבצע על ידי בעל מקצוע המומחה בתחום הבטיחות ושיודע כיצד לנהל את ההדרכה.

  נושאים כלליים שחשוב לסקור בכל הדרכת בטיחות

  כל הדרכת בטיחות צריכה לעמוד בכללים שנקבעו על ידי פקודת הבטיחות ועליה להכיל את הנושאים הבאים:

  • מושגי יסוד – על העובדים להכיר את מושגי היסוד בתחום בטיחות וגהות. הם צריכים להבין באופן כללי על מה מדובר ובאופן ספציפי כיצד כל המושגים הללו רלוונטיים עבורם וכיצד הם יכולים להשפיע על הבטיחות של עצמם.
  • חוקים ותקנות – על הדרכת בטיחות לסקור את החוקים ואת התקנות – ולהזמין את העובדים לזהות מפגעים ולסייע למקום העבודה להיות בטוח יותר. כמובן, לצורך כך חשוב שהעובדים יוכלו להתריע בפני סכנות.
  • סכנות חשמל ואש – בכל מקום עבודה יכולות להיות סכנות הנוגעות לחשמל ואש ועל העובדים לדעת לזהות מפגעים, לדעת כיצד להתריע וכיצד יהיה עליהם להתנהל אם יהיה מצב בו אחת המערכות תיפגע.
  • מצבי חירום – מצבי חירום כמו מלחמה, שריפה ורעידת אדמה, יכולים לקרות ועל העובדים לדעת כיצד יהיה עליהם לנהוג במקרה שתגיע שעת חירום. על העובדים לדעת אלו סכנות יכולות לקרות, כיצד הן עלולות להשפיע על מקום העבודה וכיצד יהיה עליהם לפעול בכל מקרה.

  נושאים נקודתיים אשר צריכים להיות כלולים בהדרכת הבטיחות

  מעבר לכך, שהדרכת בטיחות חייבת לכלול נושאים כלליים, היא חייבת להיות מותאמת למקום העבודה ולסכנות העומדות בפני העובדים. למשל, במקום עבודה אשר עושה שימוש בחומרים כימיים וחומרים מסוכנים, חשוב מאד שהדרכת בטיחות תעבור על הציוד המגן הרלוונטי וכיצד על העובדים לפעול כדי למנוע אסון.

  דוגמה נוספת היא במקומות אשר חלק מהעבודה מתבצעת בגובה. על העובדים להכיר היטב את הסכנות העומדות לפניהם, להפנים כיצד להשתמש בציוד מגן ועליהם לדעת לזהות מפגעים אשר עלולים להוביל לתאונה.

  הדרכת בטיחות טובה יכולה למנוע תאונה

  תאונות העבודה הן למרבה הצער חלק בלתי נפרד מחיי היום יום, אך אין כל סיבה להשלים איתן. כפי שהגורם האנושי יכול לגרום לאסון ולפגיעה, כך הוא גם יכול למנוע אותה. הדרכת בטיחות מיועדת לתת לעובדים את הידע הנדרש עבורם כך שהם יוכלו להפחית את הסכנות העומדות מולן ולמנוע תאונות.

  הדרכת בטיחות טובה ומקצועית תשמש את העובדים ואין זה משנה מהו התפקיד שלהם. לכן, חשוב לבצע תכנון מוקפד המתאים לדרישות של המקום ולאתגרים שלו. חשוב לדעת מיהם העובדים, מהם האתגרים העומדים מולם ולדאוג שההדרכה תהיה לא רק תיאורטית אלא גם מעשית וכי העובדים יוכלו לשאול שאלות בסיומה ובהמשך בכל רגע נתון.

  זה הזמן לפנות לחברה מקצועית

  כאמור, ברגע שיש באחריותך עובדים, עלייך לדאוג לשלומם – כאשר ברוב המקרים, כדי למנוע תקלות מיותרות או מידע חלקי בלבד, בוחרים בעלי עסקים, חברות, ארגונים ומוסדות להעביר הדרכות בטיחות על ידי חברה חיצונית אשר ההתמחות שלה היא תכנון וביצוע הדרכות מסוג זה. יש לך את היכולת להפחית את הסכנה הקשורה בגורם האנושי, והצעד הבא הוא שלך.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ