צרו קשר

  ּ

  דוח שנתי מס הכנסה

  כיצד מגישים דוח שנתי למס הכנסה?

  ​הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה היא חובה אשר חלה על כל העצמאיים הפועלים בארץ, בין אם הם פועלים במסגרת של עוסק מורשה או עוסק פטור. הגשת הדו"ח נעשית לאחר מילוי טופס 1301 בו מצהיר כל עצמאי על רווחיו בשנת המס שעברה ועל הדו"ח להיות מוגש בסוף חודש אפריל לכל המאוחר. סיכום של הדו"ח לאחר אישורו מטעם הרשויות מתקבל מטעם מס הכנסה ובו מפורטות החובות והזכויות שלך אל מול רשויות המס על פי פעילותך בשנת העסקים.

  מה הם המסמכים חייבים להיות כלולים בדו"ח השנתי?

  מטרת הדו"ח השנתי היא לאפשר לרשויות לקבל תמונת מצב של העסק שלך ולוודא את חישוב המס שעלייך לשלם או גובה הזיכוי אשר מגיע לך. בדו"ח השנתי יש לכלול את כל ההוצאות וההכנסות של העסק על פי תקנות המס העדכניות ביותר.

  דו"ח שנתי למס הכנסה צריך לכלול את המסמכים הבאים, ישנם עסקים אשר צריכים להוסיף מסמכים נוספים על פי הפעילות הייחודית שלהם:

  • ​פירוט על הפקדות שנעשו בשם העסק או העצמאי כגון ביטוח חיים, קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים וכדומה.
  • פירוט ותיעוד של תשלומים למוסד לביטוח לאומי.
  • פירוט ותיעוד של תיאומי מס רלוונטיים.
  • טפסי 106.
  • תיעוד של ההתנהלות הפיננסית של העסק וסיכומי רווח והפסד של שנת המס החולפת.
  • פירוט של רווחים משוק ההון לצד הצהרות מהבנק.
  • פירוט של תרומות אשר התקבלו או ניתנו.
  • אישורי ניכוי מס הכנסה במקור וטפסים נלווים.

  על אילו הוצאות ניתן לדווח בדו"ח השנתי למס הכנסה?

  הצהרה על הוצאות תאפשר לך להקטין את חובת המס של העסק אך, יש לדווח רק על הוצאות המוכרות על ידי רשויות המס ועומדות בתקנות העדכניות ביותר. דיווח לא נכון על הוצאות יכול להוביל לדו"חות וסנקציות מטעם רשויות המס.

  הוצאות שמס הכנסה מכיר בהן במלואן כוללות:

  • ​תשלומי שכר דירה לעסק.
  • הוצאות משרדיות הנובעות מפעילות העסק.
  • משכורות.
  • חשבונות שונים של המשרד.

  הוצאות שמס הכנסה מכיר בהן חלקית:

  • הוצאות טלפון וטלפון סלולרי.
  • כיבוד בבית העסק.
  • הלבשה מקצועית.
  • נסיעות עבודה לחו"ל.

  ​​לא כדאי לך להגיש דו"ח שנתי לבד

  טעויות בהגשת הדו"ח השנתי יכולות לגרום לכך שהעסק שלך יעלה על הרדאר של רשויות המס, לדו"חות כספיים ולעיתים אך לסנקציות חמורות. מסיבה זו, מומלץ מאוד לעבוד עם רואה חשבון מקצועי, אמין ומנוסה אשר יוכל לעזור לך להרכיב דו"ח שנתי שיענה על כל דרישות החוק ויעזור לך לנצל את כל הזכויות שלך. ההיכרות של רואה החשבון עם ההתנהלות של מס הכנסה תעזור לך לייצר דו"חות איכותיים ולקבל עליהם את האישור במהירות.

  הנהלת חשבונות חד צידית לעומת הנהלת חשבונות כפולה

  הנהלת חשבונות היא למעשה הליך מדוקדק של תיעוד הפעילות הפיננסית של עסקים מכל סוג וכל גודל. בעזרת אנשי מקצוע מיומנים ותוכנות מחשב חכמות, הנהלת חשבונות מקצועית תוודא שהעסק שלך מוכן לביקורות מטעם הרשויות ולהגשת דו"חות תקניים בזמן. בנוסף, הנהלת חשבונות נכונה מספקת לך תמונת מצב פיננסית מדויקת של תפקוד העסק שלך.

  אילו פעילויות פיננסיות עוברות תיעוד של הנהלת חשבונות?

  למעשה, כל הפעילויות הפיננסיות של העסק צריכות לעבור תיעוד של הנהלת החשבונות. במקרים בהם יש לך ספק, מומלץ ליצור קשר עם רואה החשבון שלך או משרד הנהלת החשבונות אשר מסייע לך. הפעילויות המתועדות כוללות את הבאות:

  • מכירות ורכישות אשר מתבצעות במסגרת פעילות העסק או מתוך חשבונותיו.
  • כניסה או יציאה של כספים.
  • הוצאות שוטפות או מיוחדות של בית העסק.
  • תשלומים לעובדים, בעלי מניות, ספקים, בנקים ועוד.

  ישנן שתי שיטות עיקריות לביצוע הנהלת חשבונות:

  על פי הוראת מס הכנסה בנוגע לניהול פנקסי חשבונות, הנהלת החשבונות יכולה להתבצע בצורה חד צידית או דרך מערכת של הנהלת חשבונות כפולה.

  הנהלת חשבונות חד צידית

  במערכת של הנהלת חשבונות חד צידית הנהלת החשבונות נעשית רק מזווית אחת. במערכת שכזו, הכנסות ירשמו רק על פי סכום ההכנסה ולא יהיה תיעוד לאופי שבו התקבל התשלום והוצאות ירשמו דרך סכום החשבוניות או הקבלות.

  ביצוע הנהלת חשבונות חד צידית היא למעשה המינימום הנדרש על פי החוק מכל עצמאי ובית עסק והיא מתאימה לבתי עסק קטנים ולעוסקים פטורים. זאת לאור המידע הרב החסר במערכת התיעוד הפיננסית הזו ובעיקרו האופי שבו הכסף מתקבל או יוצא מבית העסק.

  רשות המיסים אינה מאפשרת לעסקים מסוימים לעבוד בשיטת תיעוד זו ומחייבת אותם להשתמש בשיטת הנהלת החשבונות הכפולה. מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון מקצועי בכדי להבין האם שיטת הנהלת החשבונות הזו היא המתאימה לאופי, גודל ופעילות העסק שלך.

  הנהלת חשבונות כפולה

  הנהלת חשבונות כפולה הינה שיטה מדויקת יותר לביצוע הנהלת חשבונות ועסקים בתחומי פעילות מסוימים או בעלי מחזורים מעל לגובה הקבוע בחוק מחויבים לנהל את הספרים שלהם בשיטה זו. בנוסף, על פי חוק החברות לשנת 1999, תאגידים המאוגדים כחברה מחויבים גם הם לנהל את ספריהם בשיטה הכפולה.

  הנהלת חשבונות כפולה הינה שיטת רישום מקיפה אשר מספקת לך ולרשויות תמונת מצב מדויקת בנוגע לפעילות הפיננסית של העסק שלך על ידי תיעוד והתאמה בין שני הצדדים של כל פעולה פיננסית. התיאום בשיטה זו מתרחש בין הגורמים הבאים:

  • ​תשלומים בכרטיסי אשראי.
  • חשבונות בנק.
  • תשלומים לספקים.
  • הכנסות מלקוחות.
  • הכנסות או הוצאות עסקיות שונות.

  ​היתרון העיקרי של שיטת הנהלת חשבונות כפולה הוא המעקב אחר הכנסות והוצאות צפויות ואבטחה מקסימלית של המידע. מכיוון ושיטה זו דורשת עבודה רבה יותר, העלויות של שירותי הנהלת החשבונות בשיטה הכפולה יהיו גבוהות גם הן ביחס לשיטה החד צידית.

  אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר עוד היום, להבין את הצרכים הפיננסים של העסק שלך ולהתאים את שיטת הנהלת החשבונות אשר תעזור לך לעמוד בכל החובות החוקיות בהווה ולתכנן בצורה מושכלת את העתיד.


  יכול להיות שמגיעים לך החזרי מס! הבדיקה היא מהירה ויש לך רק מה להרוויח!

  מרבית השכירים אינם מכירים את חוקי ותקנות המס והדבר מתבטא בתשלומי מס הכנסה גבוהים ללא סיבה. לאחר מילוי הטופס אנחנו נוכל לעזור לך להבין האם מגיעים לך החזרי מס ומה הסיכוי שלך באמת לקבל אותם. עכשיו זה הזמן שלך ליצור איתנו קשר ולדעת האם במס הכנסה ישנם סכומי כסף עם השם שלך עליהם.

  הודות להיכרות מעמיקה עם חוקי ותקנות המס ומעקב אחר השינויים בהם ותחושת שליחות בתיווך בין אנשים פרטיים לרשויות המס, אנחנו שואפים לעזור לאנשים למלא את חובותיהם החוקיות ולנצל את מלוא זכויותיהם. בעזרת ליווי אישי וצמוד אנו נוודא שהתהליך מובן לך, לא מכביד על חייך ויניב פירות.

  יכול להיות שמגיעים לך החזרי מס וכל שעליך לעשות הוא לבקש אותם

  זה הוא אינו סוד שישנם עודפי גבייה של מס הכנסה בשנים האחרונות והדבר קורה עקב אנשים אשר לא מכירים את הזכויות והחובות שלהם אל מול רשויות המס השונות. מרבית עודפי הגבייה אינם מגיעים מעסקים אשר מתנהלים פיננסית בצורה מסודרת אלא משכירים קשי יום אשר אין להן את הידע או הזמן להתעסק בכך. זאת למרות שלשכירים ישנה זכות חוקית לוודא שאינם משלמים מס עודף. סיוע של רואה חשבון מקצועי יוכל לעזור לך להבין האם מגיעים לך החזרי מס והאם מתאפשר לך להקל את נטל המיסים על המשכורת שלך.

  החזרי המס לשכירים הינם בסכומים של אלפי שקלים בשנה ובחלק מהמקרים ניתן לדרוש החזרי מס על תקופה רטרואקטיבית של עד לשש שנים. סכומים אלו יכולים להצטבר לעשרות אלפי שקלים אשר יצאו מהכיס שלך במהלך השנים ללא סיבה וכעת יחזרו אליו.

  מדוע כדאי לך להיעזר בשירותים שלנו?

  הגשת דרישה לקבלת החזרי מס צריכה להיות מנוסחת בשפה מקצועית ומלווה בטפסים המתאימים. ללא סיוע מקצועי תהליך זה יכול להיות מתיש ולגרום לשכירים רבים לוותר על סכומי הכסף אשר מגיעים להם. הודות להיכרות עם המערכת והדרישות שלה, אנחנו יכולים לעזור לך להגיש את כל הטפסים הרלוונטיים במהירות וללא מאמץ מצדך.

  בעזרת ידע מקצועי מקיף והבנה של תקנות המס השונות והעדכונים הנעשים בהן, אנחנו נוכל להסביר לך האם הדרישה שלך רלוונטית, מה גובה ההחזרים המצופים עבורך והאם כדאי לך להגיש את הבקשה ולהתחיל בתהליך. כמובן שהמקצועיות שלנו מתרגמת, בסופו של דבר, להחזרי מס גבוהים יותר אש מתקבלים מהר יותר.

  חשוב להבין כי דרישה להחזרי מס ממס הכנסה מעלה אותך על הרדאר של הרשויות וחובות כנגדם אשר יש או אין לך ידע לגביהם יכולים לעלות. לפני הגשת הטפסים, אנו נערוך עבורך בדיקה מקיפה ונוודא שהגשת הבקשה לא תפגע בך בשום צורה.

  כמובן שאם יש לך מאפיינים מיוחדים כגון הפסדים משוק ההון, עבודה בחו"ל או אפילו עבודה במספר מקומות במקביל, סיוע של גורם מקצועי הינו קריטי על מנת שכל הסכומים המגיעים לך יגיעו אלייך.

  ביצוע ביקורת פנים לעסקים

  ביקורת פנים לעסקים, גופים ציבוריים, חברות, עמותות, תאגידים פרטיים וכדומה היא הדרך הטובה ביותר לקבל תמונת מצב מלאה על פעילות העסק שלך ובעיקר על ההתנהלות הפיננסית בו. ביקורת פנים מכינה אותך לביקורות מתוכננות או ביקורות פתע מצד הרשויות ומבטיחה כי אין הפתעות לא נעימות אשר יצוצו ברגעים הלא נכונים. שם בית העסק הינו משרד מתמחה המחזיק באנשי מקצוע מנוסים אשר נבחרו בפינצטה ולאחר סינון מקפיד. זאת לצד מוסר העבודה הגבוהה והיסודיות בהם אנחנו מתגאים יוודאו שלאחר ביצוע הביקורת לא יהיו שום הפתעות אשר יחכו בעתיד העסק שלך.

  ביקורות הפנים מתבצעות על פי החוקים והתקנות אשר קבועים בחוק כגון חוק החברות, חוק העמותות, חוק הביקורת הפנימית וחוקים הרלוונטיים לתאגיד הספציפי שלך.

  מעבר לביקורות הפנים הפשוטות, הביקורות שאנו מספקים כוללות סניפים ושלוחות של בית העסק שלך מחוץ לגבולות המדינה. ביקורות אלו מתבצעות בעזרת שיתופי פעולה עם גורמים מקצועיים ואמינים ותוך סיוע של ההתאגדות הבין לאומית.

  שירותי ליווי למבקר פנימי

  ישנם בתי עסק אשר מחזיקים במבקר פנימי אשר פועל לאורך כל השנה. מבקרים פנימיים קבועים יכולים להיעזר, במקרים רבים, בעיניים רעננות בכדי לספק תמונה איכותית יותר של המצב הפיננסי בבתי עסק, תאגידים ואפילו גופים ממשלתיים. הפעילות מסייעת למבקר הפנימי, מעצימה את עבודתו, נעשית עימו בתיאום מוחלט ואינה מחליפה אותו. ניתן להזמין את הסיוע בפרופיל נמוך בכדי לשמור על המוניטין של המבקר הפנימי.

  ביצוע בקרת איכות של מערך הביקורת הפנימית שלך

  הודות לשנים רבות של ניסיון, צוות מקצועי ואמינות, אנו מציעים מגוון שירותים אשר יבחנו את מערך הביקורת הפנימית הקיים בבית העסק שלך. הערכות של מקור חיצוני על תפקוד הביקורת הפנימית הנעשית אצלך יוודא שהביקורות שלך הינן אמינות, מציאותיות ונקיות מטעויות. לאחר בחינה של הביקורות הפנימיות נוכל לספק לך דו"ח המפרט את האיכות שלהן ואת התפקוד והיכולות של כל אנשי המקצוע הפועלים עבורך. כמובן שביצוע בקרת איכות של הביקורת יכולה להתבצע גם כמעין חוות דעת שנייה לקראת קבלת החלטות משמעותיות הנוגעות לעתיד העסק.

  כיצד פותחים תיק מע"מ?

  ​פתיחת תיק מע"מ הינה חובה חוקית לקראת כל פעילות עסקית בין אם מדובר בחברה או עוסק יחיד (פטור או מורשה). בכדי לפתוח את התיק במע"מ יש להגיע למשרדי מע"מ עם הטפסים הרלוונטיים.

  עם אילו מסמכים על עוסק יחיד להגיע למשרדי מע"מ?

  חשוב לציין כי על עצמאיים לפתוח תיק במע"מ לפני תחילת כל פעילות עסקית או פיננסית. יש להגיע למשרדי המע"מ אשר אחראיים על האזור שלך כשבידך המסמכים הבאים:

  • תעודת עיסוק והכשרה.
  • העתק של תעודת הזהות שלך.
  • שיק מבוטל או מסמך אישור על בעלות חשבון מהבנק שלך.
  • חוזה הרכישה או השכירות של מקום העסק.
  • מסמכים נוספים הרלוונטיים לפעילות העסק.​

  ​​בנוסף, לפני שניגשים למשרדי מע"מ יש למלא טופס 821 (טופס פתיחת תיק במע"מ). ניתן למלא את טופס זה במשרדי מע"מ או להוריד אותו מאתר האינטרנט של מע"מ.

  חלוקה לעוסק פטור ועוסק מורשה

  במשרדי מע"מ, פקיד השומה יסווג את התיק שלך על פי תזרים ההכנסות העתידי ותחום העיסוק לאחר משני סוגים של עוסק.

  • עוסק פטור: עוסק פטור הינו עוסק אשר פטור מתשלומי מע"מ ומחזור עסקאותיו אינו עולה על 76,884 שקלים חדשים בשנה (נכון לשנת 2012). חשוב לציין כי הפטור של העוסק הפטור תקף רק לתשלומי מע"מ ואינו פוטר מתשלומי מס הכנסה. במידה והכנסותיו של העוסק הפטור עוברות את הגבולות הקבועים בחוק, הוא יעלה מדרגה לעוסק מורשה. מקצועות אשר יכולים להיחשב כעוסקים פטורים כוללים מקצועות חופשיים כגון שמאי מקרקעין, אדריכלים, רופאים וכדומה.
  • עוסק מורשה: כל עוסק אשר אינו עומד בקריטריונים של עוסק פטור.

  עם אילו מסמכים יש להגיע למע"מ בכדי לפתוח תיק לחברה

  יש להגיע למשרדי מע"מ לאחר קבלת אישור מרשם החברות ולפתוח עבור החברה תיק מע"מ של עוסק מורשה. ניתן להתחיל בפעילות החברה מיד עם קבלת האישור על פתית תיק עוסק מורשה במע"מ. המסמכים איתם יש להגיע כוללים:

  • תעודה על פתיחת ורישום החברה אצל רשם החברות.
  • תקנון מלא של החברה ופרוטוקול למינוי מנהלים.
  • פירוט שמות מנהלי החברה וצילומי תעודות זהות.
  • חוזה רכישה או השכרה של מקום פעילות החברה.
  • שיק מבוטל או אישור מהבנק על קיום ובעלות של חשבון.

  לאחר פתיחת התיק והגשת הטפסים הרצויים תקבלו תעודת עוסק מורשה או פטור על פי הצורך ותוכלו להתחיל לעבוד.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ