צרו קשר

  ּ

  בדק בית

  בדק בית – בדיקה שתיתן לך מידע אמין על מצב הנכס

  ​בדיקת מבנים מאפשרת לך לדעת מה המצב של הנכס בטרם הקניה שלו. המטרה של הבדיקה היא קבלת מידע מדויק על מצב הנכס ובחינת המרכיבים אשר אין ביכולתך לראות ללא איש מקצוע. רכישה של בית חדש היא רכישה מרגשת הפותחת פתח של תקווה לסגנון החיים שברצונך ליצור לעצמך וכך היא אמורה להיות. ברגע שהנכס אינו עומד בסטנדרטים שציפית להם, האכזבה תהיה גדולה והמטרה של בדק בית היא לחסוך את האכזבה.

  בדיקה ראשונית לפני איש המקצוע

  הסתכלות כללית על הבית יכולה לתת לך מידע על הנראות שלו, על חלוקת החלל, על מפגעים כלליים אשר נראים לעין. בדיקה עצמית לא תיתן לך מידע על מפגעי בנייה, עובש חבוי וכל תקלה אשר נסתרת מהעין. כמובן, חשוב מאד לבצע את הבדיקה העצמית הראשונה ולהשקיע זמן כדי להחליט אם הבית לטעמך או לא, אך לאחר מכן מומלץ להזמין איש מקצוע אשר יבחן את מצבו האמתי של הנכס.

  ​הבדיקה הראשונית תהיה לרוב בחינה של שביעות רצון ולאחר שהנכס ימצא חן בעינייך תהיה לך אפשרות להזמין מהנדס לביצוע בדק בית וזאת כדי לדעת אם ישנם ליקויים ואם יש בעיות שלא נראות לעין.

  עבודתו של איש המקצוע

  איש המקצוע יבצע בדק בית הכולל בחינה הנדסית של המבנה והוא ישמש בידע רב שיש ברשותו וכלים מתקדמים כדי לאתר מפגעים אם אלו קיימים. אמנם איש המקצוע לא נכנס לעובי הקורה מבחינה פיזית, הוא לא שובר קירות, אך יש לו מכשירים שמאפשרים לו לאתר נזילות, לזהות עובש ולראות מפגעים אשר לך אין אפשרות לראות וזאת כיוון שאין לך את הידע המתאים לעשות זאת ולא את הכלים המתקדמים.

  במהלך בדק בית יבחנו כל חלקיו; הבית מבפנים, הגג, המרתף, מערכות החימום או הקירור, מערכת האינסטלציה ומערכת החשמל, ריצוף ועוד. המטרה של הבודק היא למצוא כל ליקוי כאשר אם ישנן בעיות, הבדיקה תזהה אותן. הבודק עובר על כל חלקי הבית, מבפנים ומבחוץ ומשתמש בציוד מתקדם כדי לגלות כל ליקוי ולהעביר לך דו"ח יסודי ומעמיק.

  תוצאות בדק בית

  בדק בית מבית פתרונות הנדסה ובטיחות הוא יסודי מאד ויכול להצביע על בעיות שונות, בהן בעיות של רטיבות בקירות, נזילות של הצנרת, עיבוי בקירות, ליקויים בשלד של המבנה, בעיות גימור קטנות וגדולות, בעיות איטום מהחלונות והדלתות ואף איכות המים. כמובן, ייתכנו מבנים בהם אין כל בעיה או שהבעיות קטנות מאד ולא משמעותיות – וזו תוצאה טובה מאד אשר תאפשר לך לרכוש את הנכס ללא כל חשש.

  חשוב לציין כי התוצאות של בדק בית יאפשרו לך לדעת מה המצב של הנכס וגם אם ישנם מפגעים, אלו לא תמיד גדולים ולא תמיד חייבים להפריע לתהליך הקניה. ישנן לא מעט בדיקות אשר מובילות למשא ומתן מחודש, שינוי מחיר הנכס או תיקון המפגעים על ידי המוכר וזו אחת המטרות של התהליך, לאפשר לך לרכוש את הנכס במחיר השווי שלו.

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

  הזמן המתאים לבצע בדק בית

  השלב הראשון של בדיקת הנכס נעשה באופן עצמאי. אין לך כל סיבה לבדוק כל נכס על ידי איש מקצוע אלא רק את הנכס אשר ברצונך לרכוש. לכן, אם הגעת לתהליך של רכישת בית, הדבר הראשון שעלייך לעשות הוא לזהות את הנכס המתאים לך, שימצא חן בעינייך מבחינת המראה, המיקום והמחיר.

  ​לאחר משא ומתן ראשוני על המחיר ולאחר שהעסקה נראית לך, זה הזמן לקרוא לאיש מקצוע ולבצע בדק בית יסודי. כמובן, את המשא ומתן על המחיר יש להתנות באיכות הנכס והתפקיד של המהנדס שמבצע בדק בית הוא להכין עבורך דו"ח מפורט ובו כל מפגע או בעיה שיש לנכס. בדיקה זו יסודית, מקיפה ולא מומלץ לוותר עליה עוד לפני שלב החתימה על החוזה ושלב התשלום

  כאשר התוצאות מצוינות

  לא כל תוצאה היא שלילית. מטרת בדק בית היא לבדוק מה המצב של הנכס ואם הוא תואם את הציפיות שלך. הבדיקה יכולה להעלות תוצאות לפיהן הנכס במצב טוב מאד והיא יכולה להעלות מפגעים קלים אשר ניתנים לתיקון. לא כל מפגע אומר שעסקת המכירה תבוטל ולא כל בדק בית מעלה בעיות. פעמים רבות הבדיקה יכולה להעלות בעיות קלות אשר ניתנות לתיקון לפני הקניה או שיכולות לבוא לידי ביטוי בהפחתת מחיר הקניה ואז יהיה עלייך לבצע את התיקונים על חשבונך ובזמנך לאחר העברת הבעלות. כל זה נתון כמובן למשא ומתן והידע שהבודק ייתן לך בסיום עבודתו ישמש אותך כדי להוציא את המרב מהתהליך.

  במקרה שהתוצאות של הבדיקה קיצוניות, יהיה עלייך להפעיל שיקול דעת אם הנכס אכן מתאים עבורך ואם ישנו סכום קניה חדש אשר יכול להתאים עבורך. תוצאות אלו יכולות להיות בבתים ישנים מאד, בתים שלא טופלו לאורך הזמן, אך יכולות להינתן גם בנכסים מקבלן.

  לבצע בדק בית לפני קניית נכס מקבלן

  מצב נוסף לביצוע בדק בית הוא לאחר שהקבלן סיים את עבודתו ולפני המעבר. ישנם לא מעט מקרים של ליקויי בניה וזכותך לדעת אם הנכס שלך עומד בסטנדרטים אשר הקבלן חתם עליהם או אם ישנן בעיות שלא נראות לעין. כמובן, אם המפרט אינו זהה, תהיה לך אפשרות לראות זאת בעצמך, אך אם לאורך הדרך הקבלן לא ביצע את עבודתו כראוי, רק איש מקצוע יוכל לעזור לך לזהות זאת.

  בדיקות רבות נעשות לאחר סיום הבניה ופעמים רבות עולים ליקויי בניה אשר על הקבלן לתקן ועל חשבונו. אין כל סיבה להיכנס לבית אשר אינו תואם את החוזה וההסכם המקורי כאשר יש באפשרותך להזמין איש מקצוע מנוסה שיש לו את הכלים המתאימים לבחון את המצב האמתי של הנכס.

  תמיכה משפטית

  לצערנו ישנם לא מעט מקרים בהם קבלנים מבטיחים דבר מה ובפועל מתבצעת בניה אחרת. ישנן גם לא מעט עסקאות בהן בעלי הבית מסתירים מידע חשוב על הנכס, אך העובדה שמצב זה קיים אינה אומרת שעלייך להשלים איתו. בדק בית יאפשר לך לדעת מה בדיוק מצבו של הנכס וגם אם כבר עברת אליו או ששילמת את המחיר עליו והתגלו ליקויים, באפשרותך לפעול כדי לקבל פיצוי ואם יהיה צורך בכך לבצע זאת דרך בית המשפט.

  הנתונים שאותם ימסור לך המהנדס שיעביר אלייך דו"ח בדק בית מסודר יוכלו לשמש אותך גם בבית המשפט ואם יהיה צורך בכך הוא יוכל למסור עדות מסודרת. עם זאת, אם ידוע לך מראש כי יהיה צורך במתן עדות, מומלץ להתייעץ עם הבודק ולשאול אותו כיצד יתבצע התהליך ולקבל מידע מקצועי שיעזור לך בתהליך.

  נשמח לעמוד לרשותך

  פתרונות הנדסה ובטיחות מעמידים לרשותך מהנדסים בעלי תואר שני וניסיון עשיר בתחום לביצוע בדק בית יסודי ומקיף – ותוכל לעזור לך לדעת מה המצב של הנכס בטרם הקנייה או לאחריה. החברה עובדת מול לקוחות פרטיים, קבלנים, מנהלי מבנים ואחרים ומבצעת בדק בית בעזרת ידע רחב וכלים מתקדמים.

  נשמח לעמוד לרשותך ולהעריך את מצב הנכס המדובר. לפרטים נוספים ולבדיקה כיצד נוכל לעזור לך, זה הזמן ליצור קשר או להשאיר את פרטייך כאן באתר.

  בדיקה אשר בוחנת את המצב של הבית או הנכס אשר ברצונך לרכוש או לעבור אליו, נקראת בדק בית. את הבדיקה מבצע בעל מקצוע המומחה בתחום זה שמחזיק בציוד מתקדם ובסופה הוא יעביר אלייך דו"ח מסודר ומפורט אשר יצביע על כל הליקויים הקיימים בנכס. רכישה של נכס חדש היא רכישה משמעותית בחייך ובוודאי חשוב לך לבדוק כי הוא אכן במצב המצופה.

  הזמן המתאים לביצוע הבדיקה

  בדק בית יכול להתבצע כחלק מתהליך הרכישה של הנכס, עוד לפני חתימה על חוזה ולפני מתן תשלום ראשוני עבורו והיא יכולה להתבצע לפני כניסה לבית המתקבל מקבלן. אם מדובר בנכס אשר יש עליו משא ומתן, השלב הראשון שלך יהיה לבחון אותו בעינייך ולראות כי הוא אכן מתאים לציפיותייך ולאחר מכן יהיה עלייך להזמין מהנדס שיבצע בדיקה מעמיקה. מומלץ להתנות את הסיכום על מחיר הנכס בתוצאות הבדיקה ולבצע את הבדיקה מוקדם ככל האפשר. כמובן, אפשר לבצע את הבדיקה גם לפני המעבר, אך אם אפשר להקדים ולבצע אותה כחלק מהליך העסקה, הדבר עדיף.

  במקרה של רכישת נכס מקבלן, מומלץ לבצע בדק בית לפני הכניסה אליו והסיבה לכך היא שפעמים רבות מתגלים ליקויי בניה. על הקבלן לספק עבורך נכס בדיוק ברמה אשר נקבעה בחוזה וכאשר מתגלים ליקויים יהיה עליו לתקן אותם וייתכן שיהיה עליו לפצות אותך כיוון שנכס שעבר תיקון לא נחשב נכס חדש. כיוון שכך, חשוב מאד לבצע בדיקה יסודית ומקצועית של הנכס.

  תהליך הבדיקה

  התהליך של בדק בית כולל בחינה כללית של הבית, אך בעיניים מקצועיות ולאחר מכן הבודק יוכל לעבור לשלב הבא, להשתמש במכשירים המתאימים לכך ולגלות את המפגעים הנסתרים מן העין. הבודק יבחן כל חלק של הנכס, כולל הריצוף, מערכת החשמל, האינסטלציה, הוא יעלה אל הגג אם יש צורך בכך (תלוי בסוג הנכס), יבחן את המרתף אם ישנו, יבדוק בעזרת מכשור מתאים כי אין בעיית נזילה בתוך הקירות ויעבור על כל פרט בבית.

  הבודק יבצע בדק בית באזורים אשר לא תמיד נראים חשובים אך יכולים להשפיע על איכות החיים שלך ולהציג לך את התוצאות האמתיות של איכות הנכס המדובר. בסיום הבדיקה יוגש לך דו"ח מקיף אשר כולל את כל הבדיקות ואת התוצאות.

  כיצד יש לפעול עם נתוני בדק בית?

  בהתאם לתוצאות הבדיקה תהיה לך אפשרות לפעול בנידון. אם הבדיקה תצביע על כך שהנכס במצב טוב ותואם את כל המידע שמסר לך המוכר, תהיה לך אפשרות להמשיך בעסקה בדיוק כפי שסוכם מולו. אם בדק בית מעלה פגמים קטנים, תהיה לך אפשרות לצאת למשא ומתן ולקבוע אם המוכר יבצע תיקונים קלים, אם הוא יוריד את מחיר הנכס או אם להשלים עם המפגעים הקטנים.

  אם הבדיקה מעלה בעיות משמעותיות, הדבר יכול לגרום לך לוותר על העסקה, לצאת למשא ומתן מחדש ובמקרה של קבלת נכס מקבלן יהיה עליו לתקן את המפגעים וייתכן שאף לפצות אותך. בשיחה עם המהנדס המתמחה בבדק בית – ביכולתך יהיה לקבל הכוונה ומענה לשאלותייך השונות הקשורות בתוצאות הבדיקה שנעשתה.

  נשמח לעמוד לרשותך

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מעמידה לרשותך מהנדסים בעלי תואר שני. החברה מנוסה בביצוע בדק בית ותשמח לעמוד לרשותך ולתת לך את כל המידע הנחוץ לך לצורך העסקה החשובה שלך. החברה משתמשת בציוד מתקדם ותשמח לספק לך דו"ח מקיף על מצב הנכס. לפרטים נוספים, התייעצות ובדיקה כיצד נוכל לעמוד לרשותך, כל שעלייך לעשות הוא ליצור קשר או להשאיר את פרטייך באתר.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ