צרו קשר

  ּ

  בדיקת קרינה לצמצום חשיפה

  למה לבצע בדיקת קרינה? איך מצמצמים את החשיפה לקרינה על בסיס ממצאי הבדיקה? מה כולנו יכולים לעשות בשביל למנוע קרינה?

  קרינה סלולרית או קרינה חשמלית יכולה להיות מסוכנת מאוד עבור בני אדם. מידת הסכנה תלויה בסוג הקרינה, בעוצמת הגל ובמשך החשיפה אך יש לזכור שהקרינה נמצאת כל הזמן סביבנו. ראשית, היא קיימת בתדר גבוה בכל סוג של תקשורת אלחוטית ובתדר נמוך במכשירים שפולטים קרינה חשמלית. שנית, לא כולם מודעים לכך שניתן לבדוק אותה.

  הגברת המודעות לסכנות הקרינה

  השלב הראשון בצמצום חשיפה לקרינה הוא לבדוק האם היא קיימת באזור מסוים ומה עוצמת הגל שלה. כך ניתן להגביר את המודעות לסכנות הקרינה ולבצע התאמות נדרשות. בעזרת בדיקת קרינה אפשר לתכנן את סביבת העבודה או הבית, לצמצם את החשיפה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי פתרונות אלטרנטיביים.

  אפשרויות לצמצום החשיפה לקרינה

  בשלב השני מקבלים דוח ממצאים מסודר ומתרשמים ממנו כדי להחליט איך לצמצם את החשיפה לקרינה. אפשרות אחת היא לפנות לגורם שאחראי למקור הקרינה ולדרוש ממנו להחליף את מיקום המתקנים ולבצע התאמות נוספות. הגורם שאחראי למקור הקרינה יכול להיות פרטי או ציבורי, כמו למשל חברת חשמל, מפעיל סלולרי או רשות מקומית. הטיפ העיקרי בהקשר הזה הוא להשתמש בשירותיו של מודד קרינה מוסמך כדי לנסח פניה לגורם שאחראי על מקור הקרינה. במסגרת הפניה יש לציין את החריגה מתקן הקרינה, את הנחיות החוק ואת הסנקציות שבהן אפשר להשתמש כדי להאיץ את הטיפול.

  מהו מיגון קרינה?

  אפשרות שנייה ולא פחות פופולארית היא להשתמש במיגון קרינה. המיגון חייב להיות מותאם לממצאים של בדיקת קרינה ולדרישות של הלקוח. הפתרונות הקיימים עבור מיגון קרינה כוללים למשל מיסוך, שימוש בצבעים מיוחדים, התקנת וילונות או תריסים, הדבקת מדבקות ועוד. לכל פתרון של מיגון קרינה יתרונות וחסרונות אחרים והוא נבחר לפי רמת החשיפה לקרינה בתוך המשרד, הבית או המרחב הציבורי.

  שינויים למניעת חשיפה לקרינה

  אפשרות שלישית שבעזרתה ניתן לצמצם את החשיפה לקרינה בעקבות בדיקת קרינה היא לשנות את ההתנהגות. כדאי להשתמש בהמלצות של בודק קרינה מוסמך על מנת לדעת במה להתמקד, להפריד בין קרינה מאנטנות סלולאריות לבין קרינה מארון חשמל ולקחת בחשבון גם את הקרינה מהמחשב, מהממיר או מהראוטר אם משפצים את הבית ומתכננים מחדש את החדרים. הנקודה היא שלכל התנהגות אנושית יש השלכות והאחריות שלנו היא בין היתר לצמצם עד למינימום את החשיפה לקרינה מסוימת.

  האם צמצום החשיפה לקרינה מלווה בפגיעה באיכות החיים?

  כיום, כבר ידוע שהזמנת בדיקת קרינה לצמצום חשיפה לא חייבת לבוא באיכות החיים. מחד גיסא, יצרניות מכשירי החשמל והטלפונים הסלולריים מקפידות בעצמן על סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות כי הן יודעות שהציבור מודע לסכנות הנלוות. מאידך, המשתמשים נוקטים באמצעי זהירות והם מודעים יותר מאשר בעבר לסכנות הקרינה. זו הסיבה בגללה רוכשי דירות חדשות בודקים היטב איפה נמצא הנכס, קבלנים ויזמים לא מתפתים לפרויקטים לפני שהם בודקים את תכנית המתאר הארצית וגם חברות פרטיות משקיעות משאבים בשינוי המצב הקיים.

  ההגנה שלך מתחילה בבדיקה שלנו

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מעמידה לרשותך מודד קרינה מוסמך לבית, למשרד ולכל מקום אחר. בין אם כבר רכשת נכנס או שתכננת להיכנס לפרויקט בנייה, לנו יש את הפתרון המתאים עבורך. ההגנה שלך מפני קרינה מתחילה בדוח שלנו ואין לך מה להתלבט. רק נותר להשאיר פרטים באתר ונחזור אליך עם הצעת מחיר על בדיקת קרינה בהקדם.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ