צרו קשר
ּ

בדיקת קרינה במסגרת בדק בית

איך מוצאים ליקויי בניה? מה ההבדל בין סוגים שונים של ליקויי בניה? למה מומלץ לתאם בדיקת קרינה לפני רכישת דירות חדשות או יד שנייה?

ליקויי בנייה עשויים להופיע בתחומים שונים של מרכיבי הבינוי ולכן הם חשובים עבור יזמים, קבלנים וכל חברה שמציעה פתרונות מהענף הזה. במקביל, כדאי גם לאנשים פרטיים שמתכננים לקנות דירה חדשה או דירת יד שנייה להכיר את ליקויי הבנייה הנפוצים. רוכשי הדירות עצמם לא מסוגלים לבדוק את הנכס לבד, אך עליהם לוודא שהבדיקה כוללת התייחסות ספציפית לבדיקת קרינה.

סיבות לבצע בדק בית עם בדיקת קרינה

קניית דירה היא כידוע ההוצאה הכי משמעותית שנוכל לבצע בחיים, לכן היא חייבת לעמוד בתקנים והסטנדרטים של הבנייה בארץ. הבעיה מתחילה כאשר לא מבצעים בדק בית או אם מנסים לבדוק ליקויי בנייה בלי להקדיש מאמץ נפרד לנושא של בדיקת קרינה. בדק בית לא כולל בדיקת קרינה כאשר הוא מבוצע על ידי חברות לא מקצועיות, כאשר הלקוח מנסה לחסוך או כאשר יזמים וקבלנים מסתירים מידע. בדק בית ללא בדיקת קרינה אינו רלוונטי והוא עלול לגרום יותר נזק מתועלת.

מהי בדיקת קרינה בדירות?

בדק בית מתבצע בדירות חדשות ויד שנייה כי אף פעם אי אפשר לדעת אילו ליקויי בנייה קיימים בנכס. במסגרת בדק בית מבצעים בדיקות של קרינה סלולארית וקרינה אלקטרומגנטית שמתמקדת במכשירי חשמל, שנאים וכדומה. בדיקות מומלצות שנדרשות על פי הצורך בהתאם לפרטי הבית כוללות בדיקת ראדון, בדיקת שמאי מקרקעין, בדיקת עמידות ברעידות אדמה ועוד. המאפיין המשותף לכל סוגי הבדיקות הוא כתיבת דוח ממצאים שיכול לשמש אנשים פרטיים להגשת תביעות נגד קבלן בדירות חדשות, או לפתיחה מחדש של משא ומתן על חוזה מכר של דירת יד שנייה.

הבדלים בין בדיקת קרינה בדירות חדשות וישנות

על אף החשיבות הזהה של בדק בית ובדיקת קרינה בכל סוגי הנכסים, יש בכל זאת הבדל בין ביצוע הבדיקה בדירות חדשות וישנות: ביקורת מבנים לדירת יד שנייה מיועדת לזיהוי הליקויים כדי להחליט על כדאיות הרכישה. מנגד, המטרה של בדק בית בדירה חדשה היא לזהות את ליקויי התכנון והבנייה על מנת לדאוג לכך שהקבלן יתקן אותם כל עוד אחריותו בתוקף. כמו כן, בדק בית בדירות ישנות יכול לחשוף בעיות שהוסתרו על ידי המוכר ולהשפיע על תהליך המשא ומתן, אך בדירות חדשות קשה לבטל לחלוטין את העסקה והשאלה היא רק מי אחראי על התיקונים.

בדיקת קרינה לפני מכירת דירה

יזמים ומשקיעים שמעוניינים למכור דירת יד שנייה יכולים ליזום בדק בית ולהשתמש בממצאים על מנת לקבוע מחירון. בעלי נכסים אמינים בדרך כלל נעזרים בחוות דעת של אנשי מקצוע בשביל לדעת כמה באמת הנכס שלהם שווה, האם יש מקום לדרוש מחיר גבוה מהמחירון או מה לעשות כדי לטפל בתקלות הנפוצות טרם השכרה. בדיקת קרינה לפני מכירת או השכרת דירה היא מהבחינה הזו השקעה משתלמת, כי בעל הנכס יודע שהוא מקבל ממצאים אמינים ואובייקטיביים.

איזה בדיקת קרינה הנכס שלך צריך?

חברת פתרונות הנדסה ובטיחות תשמח לשלוח אליך מודד קרינה מיומן. אנחנו מתמחים בבדיקות קרינה מכל סוג ומזמינים אותך להצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים. עצם העובדה שהחלטת לקנות דירה חדשה מקבלן או דירת יד שנייה לא אמורה לחשוף אותך לנזקי קרינה – ותמיד יש מה לעשות בנידון. אנו נבצע עבורך בדק בית יחד עם בדיקת קרינה מקיפה ונציגינו מחכים כבר עכשיו לפנייה שלך דרך האתר הרשמי.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ